Close search

Chcete už konečně splnit své novoroční předsevzetí? Rozhodně se vyhněte těmto zásadním chybám

pixabay Zdroj: pixabay

Pokud patříte mezi jedince, kteří se každý rok zavážou splnit hned několik novoročních předsevzetí, pak možná přemýšlíte o tom, proč se vám nedaří své sliby uskutečnit. Držet se jakýchkoliv příslibů je vždy velmi náročné, a pokud si jich na sebe s příchodem nového roku navážete hned několik, může se váš dobrý záměr brzy proměnit ve špatný sen. Proč tedy některá novoroční předsevzetí odezní do ztracena?

Miliony lidí po celém světě s velkým očekáváním vítají příchod nového roku. A ihned ze začátku se zavážou žít lépe, zajímavěji a s větším užitkem sobě a okolí. Bohužel mnohá novoroční předsevzetí jejich autorům nevydrží a oni se v průběhu roku musejí se svými plány rozloučit. Proč ale dochází k tomuto zklamání?

Tlak okolí

S blížícím se příchodem nového roku mnoho lidí začíná mluvit o tom, jaké velkolepé plány chystají do nového roku, co vše plánují změnit a jaká přání si hodlají splnit. Veškeré novoroční akce a aktivity podporují tyto myšlenky a mnozí tak mají pocit, že jsou nuceni svůj život opět správně nasměrovat. Často si tak dají předsevzetí, která odpovídají požadavkům okolí, ale ne jejich vlastním potřebám. Pokud mají podobné plány vydržet déle, než jen pár týdnů po Novém roce, musí se jednat o aktivity, po kterých člověk skutečně touží a chtěl by je ve svém životě uskutečnit.

Špatné načasování

Přivázanost ke konkrétnímu datu je trochu sentimentální a v tomto případě spíše vyvíjí zbytečný tlak, než aby jedincům pomáhala pustit se do něčeho nového a mnohdy i náročného. Pokud si někdo za novoroční předsevzetí vybere, že by se chtěl začít lépe stravovat a zdravěji žít, nemusí začínat s přísnou dietou hned o novoroční půlnoci. Pokud se skutečně jedná o změnu, o kterou člověk stojí, pak brzy zjistí, že rok nabízí ještě 364 dalších vhodných dat pro začátek velké změny.

Pozorování pokroku

Když už je rozhodnutí zpečetěno a dokonce se jedinec několik týdnů i měsíců drží svého novoročního předsevzetí, plány mu může zhatit nedostatečné sledování vlastního pokroku. Pozorování a srovnávání se začátky je zcela zásadní pro udržení vývoje. Když si jedinec všímá svého zdokonalení v procesu, kterému se v průběhu měsíců intenzivně věnuje, přináší mu to uspokojení a zároveň ho to pobízí nevzdávat se a ve svém snažení pokračovat.

PODÍVEJTE SE V GALERII, JAKÉ CHYBY VÁM BRÁNÍ SPLNIT SVÁ NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ:

Nejčtenější články