Close search

Chcete toho v práci stihnout víc? Pak se vyhněte těmto chybám

pixabay Zdroj: pixabay

Pokud se snažíte svoji práci zvládat na jedničku a splnit veškeré své úkoly včas, můžete se někdy dostat do situace, kdy nebudete vědět, do čeho se dřív pustit. Tento nedostatek organizace může mít vliv na váš osobní čas, kdy si budete například ubírat zasloužené volno, nebo dokonce i spánek. Abyste se nedostali do takovéto situace, existují způsoby, které vám pomohou uspořádat si čas a zvýšit tak svoji produktivitu.

Snaha stihnout vše a včas je sice ušlechtilá, ale není vždy možná. Bohužel v zaměstnání, ale i v osobním životě nastávají situace, kdy v pracovním rozpisu nezbývá vůbec žádné volné místo. Pokud vám začne práce zasahovat také do osobního života a narušovat kvalitu spánku, která je nutná pro vaše zdraví, je potřeba, abyste si zhodnotili vaše možnosti a zjistili, co můžete udělat pro lepší organizaci svého času.

Naučte se říkat ne

Nemůžete stihnout všechno a zároveň být například nápomocný svým kolegům. Pokud máte ve svém diáři trochu volného místa, určitě bude z vaší strany ušlechtilé, pokud se rozhodnete podat svým spolupracovníkům pomocnou ruku. Avšak ve chvíli, kdy potřebujete řešit svá vlastní zadání a povinnosti, byste se měli soustředit hlavně na dokončení své vlastní práce. Svoji produktivitu totiž rozhodně nezvýšíte tím, když budete řešit problémy ostatních a své vlastní úkoly odložíte na později.

Hlavně ty priority

Ujasnit si, co je pro vás v daný den, týden, nebo rok nejdůležitějším úkolem, vám silně pomůže soustředit se na jeho dokončení a umožní vám odsunout méně důležité úkoly na druhou kolej. Sestavení si priorit je pro zvýšení vaší produktivity zcela zásadní, a proto byste je neměli podceňovat. Zkuste si například ráno před začátkem pracovního dne říct, co je ten den vaším hlavním úkolem a zaměřte se na něj. Sestavte si podle potřeby seznam věcí, které musíte zařídit a seřaďte si je podle důležitosti. Tento podrobný rozvrh vás v průběhu dne dokáže nasměrovat a pomůže vám na nic nezapomenout.

Nezapomeňte na sebe

V dnešní hektické době, kdy nás notebooky a mobilní telefony mohou doprovázet na každém kroku a my jsme tím pádem schopni pracovat z jakéhokoliv koutu planety, je důležité myslet na své psychické a fyzické zdraví. Pokud patříte mezi pracovně vytížené lidi, nebojte se věnovat dostatek času relaxaci a čerpání nových sil. Investujte do svého zdraví a věnujte se činnostem, které vám pomohou zůstat v dobré psychické i fyzické kondici. Pokud vás baví sport, jděte si po práci zaběhat, nebo si zaplavat do bazénu. Jestli jste příznivcem kultury a umění, vyrazte na výstavu nebo na představení. Brzy totiž zjistíte, že když se na chvíli od své práce odpoutáte, načerpáte nové síly a kupodivu se vaše společnost během těch několika málo hodin nezhroutí.

JAK ZVÝŠIT SVOU PRODUKTIVITU ZJISTÍTE V GALERII:

Nejčtenější články