Close search

Chcete se rychleji uzdravit? Vědci zjistili, že čerstvé květiny pomůžou!

Pixabay Zdroj: Pixabay

Rostliny a čerstvé květiny mohou sloužit nejenom jako ozdoba interiéru, ale mít pozitivní vliv na lidské zdraví. Podle nejnovějšího výzkumu totiž lidé, kteří jsou během nemoci v obklopení květin, se zotavují mnohem rychleji.

Většina lidí zná květiny jako zkrášlující element pro své obydlí, nebo hezký dárek, který jednou nebo dvakrát ročně koupí své milované polovičce. I když mají některé květiny a byliny léčebné účinky, většinou je konzumujeme v podobě čajů nebo vitamínů. Nyní se ale ukazuje, že i čerstvé květiny mají léčebný vliv na naše zdraví.

Američtí výzkumníci se ve své studii zaměřili na vliv rostlin na pacienty v nemocnici. Lidi, kteří absolvovali operaci a procházeli následnou hospitalizací v nemocnici, rozdělili do dvou skupin. První skupině vybavili pokoje květinami, účastníci druhé skupiny odpočívali v obyčejných nemocničních pokojích.

Následné pozorování vývoje zdravotního stavu pacientů přineslo vědcům velmi zajímavé výsledky. Výzkumníci totiž zjistili, že lidé, kteří se zotavovali v pokojích, kam byly umístěny květiny, měli lepší krevní tlak, menší bolesti, netrpěli tak silnými úzkostmi a pociťovali menší vyčerpání než lidé, kteří byli hospitalizováni v pokojích bez květin.

Květiny ale také velmi pozitivně působí i na lidskou psychiku. Podle odborníků tak lidé, kteří dostávají nebo mají ve svém obydlí květiny a rostliny, čelí menšímu stresu a úzkostem.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu