Close search

Chcete originální šaty? Designérka vytváří modely z hudebních předmětů i slámy

Instagram Zdroj: Instagram

V módním průmyslu se každoročně protočí stovky miliard eur po celém světě. Přesto se najdou designéři, kteří vytvářejí jedinečné kousky. Francouzská návrhářka se skutečně překonala, jelikož ve svém salonu šije plesové šaty vytvořené například z houslí nebo knih.

Byznys s módou a lidskou krásou je skutečně výdělečnou záležitostí, jenom italské odvětví se může pyšnit ročním obratem okolo 100 miliard eur (2,56 bilionu korun). Není pak divu, že francouzský rodák François-Henri Pinault, který je manželem mexické herečky Salmy Hayek, je miliardářem. Pinault působí jako ředitel mezinárodní luxusní skupiny Kering a vlastní několik luxusních značek jako Gucci, Yves-Saint Laurent, Balenciaga a Alexander McQueen. Majetek rodiny Pinaultových je odhadován na 35 miliard dolarů (795 miliard korun).

Ne všichni designéři ale vytvářejí modely pro každodenní potřebu. Někteří ke svému řemeslu přistupují čistě jako k umění a poskytují světu jedinečné kousky vytvořené z těch nejneobvyklejších předmětů. Francouzská designérka Sylvie Falcon se módě věnuje už skoro tři desetiletí a za tu dobu si vytvořila skutečně unikátní styl. Své modely vyrábí z předmětů každodenní potřeby. Do své kolekce už zařadila šaty vytvořené z knih, slámy i houslí.

Falcon uvedla, že chce, aby každý z jejích modelů vyprávěl určitý příběh. Při tvorbě šatů se návrhářka nechává inspirovat krásou barev a materiálů. Každý z jejích modelů se věnuje určitému tématu, pro jehož vyjádření Falcon používá jakékoli související předměty.

Není například výjimkou, že do svých šatů zapracovala hudební nástroje, například housle, a živůtky ozdobila notami. U dalších šatů se nechala inspirovat přírodou a k jejich vytvoření použila obyčejnou slámu. Také šaty vytvořené z knih zdobí její kolekci. Při jejich šití použila knižní stránky i vázání.

Všechny její modely obsahují vyztužené korzety, do kterých zapracovává předměty každodenní potřeby a velké nadýchané sukně. Tvorba každého modelu ji vychází přibližně na 250 hodin. Designérka ale přiznala, že při šití vůbec neřeší, jestli její šaty bude možné prát a udržovat. Pomocí svých modelů chce jednoduše vzdát hold umění nebo přírodě.

Sylvie Falcon pracuje jako návrhářka již od roku 1997. Po dvanácti letech si otevřela vlastní salón, kde vytváří své modely a na Instagramu díky své tvorbě získává stále více příznivců.

Podívejte se v naší galerii na originální kousky, které designérka vytvořila. 

Nejčtenější články