Close search

Chcete letos o Vánocích potěšit i přírodu? Máme pro vás 3 tipy, jak na to

Tesco Zdroj: Tesco

Vánoce jsou svátky hojnosti, což s sebou nese celou řadu úskalí. Tedy aspoň co se ochrany přírody (a našich figur) týče. Zbytky jídla, balící papíry a vánoční stromečky se každoročně potkávají u našich popelnic překypujících po svátcích odpadky. Pokud vám však na planetě Zemi záleží, máme pro vás pár tipů, jak si užít veselé a pohodové Vánoce, a přitom nezapomenout ani na matku přírodu.

Sváteční tabule, která vám nezkazí figuru

Většina z nás má během Vánoc tendenci přejídat se. Štědrovečerní večeří počínaje a rodinnými návštěvami konče si až do Silvestra dopřáváme nejrůznější dobroty. Sváteční otevírací doba nás navíc často nutí se pořádně předzásobit, protože co kdyby nám něco pochybělo… Pokud jde o sváteční plýtvání jídlem, dá se mu předejít pečlivým plánováním. Nákupní seznam už dnes navíc nemusíte psát na papír, ale můžete využít aplikaci. Například na Tesco Online nákupech si můžete svůj čas doručení nákupu rezervovat v předstihu a nákupní seznam průběžně doplňovat a měnit, a to až do večerních 11 hodin před dnem doručení. Nákup vám teď Tesco navíc na vaše přání doručí i ekologicky bez nákupních tašek.

Dárky, které potěší


Je krásným zvykem, že o Vánocích děláme svým blízkým i sobě radost nakupováním dárků. I tady však platí, že všeho s mírou. Pokud nevíte, čím byste udělali druhému radost, pořiďte mu raději poukázku do jeho oblíbeného obchodu nebo na nějaký zážitek, namísto kupování zbytečností. Na Tesco Online můžete také vybrat třeba lahev kvalitního vína značky Tesco Finest, případně luxusní sušenou šunku nebo jinou delikatesu, která vaše blízké zaručeně potěší. Pokud navíc takové dárky zabalíte do recyklovaného papíru, prokážete tím přírodě dvojí službu.

Vánoční stromeček, který neskončí na smetišti

Mezi hodně diskutovaná témata související s Vánoci a ekologií bezpochyby patří vánoční stromeček. Jakmile na stromečku zhasnou vánoční světýlka, stromeček putuje k popelnici. Pokud nedáte na vánoční stromeček dopustit, zkuste si pořídit stromeček v květináči, který můžete pak zase zasadit třeba na zahradě, nebo se podívejte, zda se ve vašem okolí nenachází půjčovna vánočních stromků, které se na jaře také mohou vrátit zpět do přírody. Pokud je nechcete vyloženě sami vyrábět z nějakých přírodních materiálů, zkuste také investovat do kvalitních a pěkných vánočních dekorací, které není potřeba každý rok obměňovat.

Ať už s našimi udržitelnými tipy naložíte jakkoliv, nezapomínejte na to, že to pravé kouzlo Vánoc nespočívá v tom, kolik dárků budete mít pod stromečkem nebo kolik toho sníte. Nejdůležitější je užít si o svátcích krásné a pohodové chvíle s rodinou a těmi nejbližšími.

Nejčtenější články