Close search

Chcete dosáhnout ideální váhy? Zvolte výživu podle krevní skupiny

pixabay Zdroj: pixabay

Všude se dočítáte o dietách, které jsou univerzální a pro všechny stejně účinné. To je ale nesmysl. Každý člověk je jiný a pokud jednomu vyhovuje kuřecí maso, u druhého už to tak být nemusí. Proto je dobré řídit se podle toho, co vyžaduje tělo s určitou krevní skupinou.

Plán krevních skupin podává mnoho informací o vašem zdraví a o výživě, která se shoduje s vaším přesným biologickým profilem. Pokud víte, co vaše krevní skupina vyžaduje a naopak nesmí, lehce dosáhnete zdravého způsobu života, který je založen na dynamických přírodních silách uvnitř vašeho těla.

Krevní skupina 0 (Lovec)

Čím se tato krevní skupina vyznačuje? Je to konzument masa, má odolný trávicí systém, nadměrně aktivní imunitní systém, nesnáší adaptaci na novou stravu a změny prostředí. Nejlépe reaguje na stres intenzivní fyzickou aktivitou a potřebuje účinný metabolismus k udržení štíhlosti a energie.

Lidem s krevní skupinou 0 prospívá intenzivní fyzické cvičení a živočišné bílkoviny. Na začátku diety pro krevní skupinu 0, lidé hubnou pouze tím, že vynechají obilí, chleba, luštěniny a fazole. Důvod, proč lidé s nulkou přibírají, je lepek.

Co tedy lidem s krevní skupinou 0 vadí a po čem tloustnou?

Pšeničný lepek, kukuřice, fazol obecný, čočka, zelí, růžičková kapusta, květák, hořčice. Co naopak podporuje váhový úbytek? Mořské produkty, řasy, sůl s jódem, játra, červené maso, kapusta, špenát, brokolice. Lidé s 0 by měli výrazně omezit mléčné výrobky. Jejich organismus je špatně vybaven pro jejich správnou metabolizaci. Měli by omezit i vejce, která jsou pro ně těžko stravitelná. Musí pak denně užívat výživové doplňky s obsahem vápníku a to hlavně ženy.

Krevní skupina A (Pěstitel)

Lidé s touto krevní skupinou byli první vegetariáni, co zaseli, to sklidili, mají citlivý trávící trakt, odolný imunitní systém, dobře se adaptují na novou stravu a změny prostředí, na stres reagují dobře uklidňující činností. Potřebují rostlinnou stravu k udržení štíhlosti a produktivity.

Krevní skupina A prosperuje při vegetariánské stravě. Bohužel je biologicky predisponována k srdečním chorobám, rakovině a diabetu. Pozitivním aspektem Áčkařů je schopnost nejlépe využít to, co nabízí příroda.

Po čem lidé s “A” tloustnou?

Maso, mléčné výrobky, Fazol obecný, Pšenice (v nadbytečném množství). Potraviny, které podporují váhový úbytek jsou: Rostlinné oleje, potraviny ze sóji, zelenina, ananas. Z mléčných výrobků jsou vhodnou volbou jogurty, kefír, netučné zakysané mléko, sojové mléko a sojové sýry.

Krevní skupina B (Kočovník)

Typické znaky jsou vyrovnanost, odolný trávící systém, přizpůsobivost na změnu stravy, konzument mléčných výrobků. Na stres reaguje nejlépe tvořivostí a potřebuje rovnováhu mezi tělesnou a duševní aktivitou k uchování štíhlosti.

Lidé s krevní skupinou B jsou schopni odolávat většině závažných nemocí - srdeční nemoci a rakovina. Strava “Béčkařů” je vyvážená a zdraví prospěšná. Jsou v ní zastoupeny četné potraviny a obsahuje to nejlepší z živočišné i rostlinné říše. Pro “B” jsou největším faktorem váhového přírůstku kukuřice, pohanka, čočka, arašídy a sezamová semínka. Tyto potraviny obsahují lektiny, které narušují účinnost metabolických procesů.

Co naopak podporuje úbytek?

 Zelená zelenina, maso, vejce, nízkotučné mléčné výrobky, játra, lékořicový čaj. Velmi prospěšné maso je jehněčí, králík, zvěřina a skopové. Zakázané je kuře, vepřové, kachna, srdce, slepice  nebo šunka. Béčku prospívají mořské produkty, ryby, sýry cottage, kozí sýr, mozzarella nebo ricotta. Z ovoce pak banány, ananas hroznové víno.

Krevní skupina AB (Záhada)

Je to moderní spojení skupiny A a B, má citlivý trávicí trakt, příliš odolný imunitní systém a má evoluční tajemství. Je to vzácná krevní skupina a nezapadá do žádné z ostatních kategorií.

Po čem tloustne?

Červené maso, fazole, semínka, kukuřice, pohanka, pšenice a naopak potraviny, po kterých hubne jsou tofu, mořské produkty, mléčné produkty, zelená zelenina, mořské řasy, ananas. Velmi prospěšné pro ni je jehněčí maso, krůta, králík a skopové. Z mořských produkt pak tuňák, sardinky, losos, treska, makrela. Zakázané z moře má ančovičky, humra, škeble, ústřice nebo uzený losos. Mléčné výrobky si může stejně jako Béčko také dovolit, zejména zakysané výrobky.

 

Nejčtenější články