Close search

Chcete být v práci nebo ve studiu úspěšnější? Vsaďte na minerály

Milujeme kameny Zdroj: Milujeme kameny

Máte toho teď v práci hodně? Chcete povýšit? Hodil by se vám něco na zlepšení koncentrace, soustředění nebo k podpoře trpělivosti? Ať už se bojíte o svoje místo, nebo potřebujete nakopnout kariéru, chcete podpořit partnera nebo máte doma školáka, minerálním kamenem můžete nastartovat změny. Připravili jsme pro vás přehled základních minerálů, které pomohou zlepšit studijní výsledky i pracovní výkon.

Když potřebujete zlepšit koncentraci, vytrvalost, vůli, lépe se soustředit nebo zklidnit myšlenky, vždy se dá najít vhodný kámen, který vám s tím pomůže. Chcete rozjet nový projekt? Volte citrín! Potřebuje se zlepšit v komunikaci? Doporučujeme lapis lazuli. Jestli máte potíže s dotahováním svých povinností do zdárného konce, podpoří vás sodalit.

Pojďme spolu vybrat kámen vhodný právě pro vás!

Jak na elektrosmog a čistší vzduch

Ať už jste v kanceláři nebo pracujete doma na svém notebooku, jste vystaveni elektrosmogu. Pak se můžete zbytečně cítit unaveni. Pokud se chcete ve vaší kanceláři cítit příjemněji a hledáte úlevu od škodlivých účinků, které na vás přístroje mají, pak pro vás mohou být řešením minerální kameny, které údajně dokážou do velké míry pomoci.

Expertem na redukci elekrosmogu, ale i čištění vzduchu je šungit. Ten můžete mít i doma před televizí, abyste snížili její záření. Když šungit ještě podpoříte ametystem nebo křišťálem, bude to navíc i hezky vypadat. K dostání je ale i třeba malá praktická šungitová samolepka na telefon.

Dalším užitečným minerálem je turmalín. Ten prý čistí prostor nejen od škodlivého záření, ale také od všeho negativního.

Minerální kameny v kanceláři

Čím větší, tím lepší – a taky hezčí! Čím větší účinky od svého minerálu očekáváte, tím větší kámen byste měli zvolit. Ideální tak je pořídit si na pracovní stůl esteticky vypadající srostlici krystalů, které se odborně říká drúza. Ametystová drúza nebo drúza z křišťálu jsou ideální. Harmonizují prostředí, posilují pozitivní nastavení mysli a čistí prostor. Vytvoří ve vaší kanceláři nebo na pracovním místě příjemné prostředí. Bude se vám dobře pracovat a o nové nápady nebudete mít nouzi.


Achát je další z harmonizačních kamenů. Je poměrně univerzální a vytváří příjemnou atmosféru, a proto je ideální i do zasedací místnosti nebo společných firemních prostor. Vaši zaměstnanci se budou v práci cítit dobře, což je pozitivní pro pracovní výkon i tmelení kolektivu.

Zelený avanturín je také skvělý harmonizátor a zároveň expert na regeneraci. Dejte ho tam, kde potřebujete načerpat klid nebo se „refrešnout“ před náročným pracovním výkonem.

Jednání či obchodní schůzka

Jdete-li na pracovní jednání nebo obchodní schůzku, vyplatí se vám vzít s sebou nějaký menší, ale účinný minerál. Nebo si pěkný kousek pořiďte do kanceláře v případě, že máte pracovní jednání i tam. Vybírejte takový, který podpoří váš záměr a cíl pracovní schůzky.

Citrín pomůže se získáním nového projektu, spolupráce nebo zaměstnance. Je to takový „pan štístko“, co má stále dobrou náladu. S citrínem může vaše schůzka dopadnout ještě lépe, než jste doufali. Malachit je odborník na proces změny a řešení komplikací. „Krizový manažer“. Pomáhá hledat řešení a nové možnosti. Pokud potřebujete prezentovat inovativní projekt, sehnat sponzora nebo obhájit navržené změny, nezapomeňte jako parťáka malachit.


Podpora komunikačních dovedností

Pokud vás čeká složité jednání, potřebujete se dobře soustředit a podpořit rozhodnost, zvolte apatit. Pomůže přesně vyjádřit vnitřní pocity a myšlenky. Lapis lazuli také podporuje verbální projev, ale zároveň se víc specializuje na mezilidské vztahy a méně na analytickou mysl. Takže pokud budete prezentovat výsledky, volte apatit, ale na jednání s odbory nebo při řešení konfliktů zvolte spíš „mediátora“ lapis lazuli.

Dodání vitality a energie

Jestli se potýkáte s nedostatkem energie a cítíte se unavení, pomoci by vám mohl hematit. Je to zásobárna síly, odvahy a energie do krizových situací. Zafunguje, když potřebujete dobít baterky nebo působit úderně, a přitom klidně. Jeho schopnost podpořit psychiku využijete při stresu nebo nadměrném tlaku.

Když potřebujete nárazově zvýšit pracovní nasazení nebo plánujete náročné jednání či účast na kongresu, s tygřím okem vás síly neopustí. Tygří oko je plné síly, podpory a odolnosti. Vytvoří ochranné prostředí a doplní chybějící energii.

Máte-li už to nejhorší za sebou a potřebujete znovu načerpat síly, hodit se vám může smaragd, který podporuje duševní rovnováhu, vede k rovnováze a propojuje rozum se srdcem. Smaragd dokáže regenerovat síly po náročném jednání, pracovním nasazení nebo při nedostatku spánku.

Soustředění a pracovní výkon

Tyrkys podporuje intuici, jasnou mysl i jednání. S tyrkysem se vám budou dobře zpracovávat a třídit informace. Nebudete však fungovat pouze analyticky, ale vaše mysl bude otevřená i kreativitě a neotřelým řešením. Kdykoliv potřebujete nadhled nebo jasný vhled do problému, vezměte si na pomoc sodalit. Sodalit pomáhá klidně si uspořádat si myšlenky a realizovat skutečný záměr. Podporuje intelekt, koncentraci, logické myšlení, výkon a smysl pro realitu.


Jednáte často s negativními lidmi?

Turmalín je jeden z nejspolehlivějších ochránců před vnějšími i vnitřními činiteli. Údajně umí odrušit geopatogenní zóny a vytvořit potřebné bezpečí. Další spolehlivý ochránce je fluorit. Kdo má nevděčnou roli a jedná často s lidmi, měl by mít na pracovním místě pořádný kus fluoritu. Kromě toho s fluoritem zlepšíte koncentraci i pozornost – pokud se potřebujete naučit něco nového, s fluoritem vám to půjde snáz.

Koncentrace a paměť

Azurit – posiluje paměť a koncentraci. Pomáhá při vstřebávání nových informací. Pokud potřebujete podpořit jasný úsudek nebo rozlišovací schopnosti, pak sáhněte po safíru – je to kámen koncentrace a zdravého selského rozumu. Zároveň umí podpořit dostatek sil k dokončení úkolu.

Zklidnění, snížení nervozity

Pokud vás práce stresuje, pak vám nejlepší službu udělají kameny, které zklidňují mysl i tělo. Patří mezi ně třeba amazonit, který vám pomůže rychleji přeladit soustředění z vnějších událostí dovnitř a ke konkrétnímu tématu a podporuje celkové zklidnění nesoustředěné mysli.

Potřebujete-li spíš snížit svoji nervozitu, pak je pro vás vhodnější jaspis. Vezměte ho s sebou na stresující schůzku s nadřízeným, na zkoušku nebo k náročnému testu. Pokud vás čekají náročné dny a hledáte harmonii, pak volte jadeit.

Vůle k učení se novým věcem a motivace

Hledáte sílu a motivaci? Pak určitě sáhněte po karneolu. Procházíte-li obdobím, které si žádá hodně vaší energie, vyplatí se vám nosit náramek z karneolu. Pokud trochu tápete, kam se vydat, pořiďte si topas – dává smysl našim cílům a pomáhá aktivovat dostatek energie a vytrvalosti, abychom jich dosáhli.

Jak se starat o konkrétní kameny najdete v našem Atlasu Kamenů vždy u konkrétního kamene.

Přejeme vám, ať je práce i učení s minerálními kameny příjemné a dobře se vám daří.

Nejčtenější články