Close search

Chcete být pro váš protějšek atraktivnější? Neodepisujte ihned a předstírejte nezájem

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pokud jste se do někoho opravdu zamilovala, nemůžete se mu okamžitě oddat. Tak to nefunguje. ideální je dávat najevo nezájem a hlavně na příchozí SMSku hned neodepisovat.

Představme si, že pro nás má někdo dárek, ale zároveň nám oznámí, že ho dostaneme, až se mu zamane. Začneme být tedy nedočkaví, zvědaví a při každém setkání se budeme nenápadně vyptávat a připomínat.

Odměna není už tak snadno nadosah, jak se zdálo zpočátku a jistota je tatam. S esemeskami je to obdobně. Čekání s odpovědí se pozitivně podepíše na vaší přitažlivosti.

Psychologové v minulosti prováděli experimenty na zvířatech. Ta měla tisknout páky uvolňující potravu. Jenže odměna nepřicházela s každým stisknutím. Vědci následně monitorovali centra odměn v jejich mozcích a objevili zajímavou souvislost. Nejistota, zda potrava přijde, či ne, ve skutečnosti zvýšila jejich zájem o ni!

Způsobuje to neuropřenašeč zvaný dopamin. Ten kontroluje mozková centra odměn i potěšení. A probouzí se i tehdy, když čekáme s telefonem v ruce na odpověď. Esemeska je tedy pro nás odměnou.

Pokud budete partnerovi odpovídat na zprávy okamžitě, začne to za chvíli považovat za jistotu. Nebude cítit potřebu ani vzrušení odepsat vám rychle. A jeho celkový zájem o psaní poklesne.

Takže se nebojte s odpovědí počkat, obzvlášť pokud se nacházíte v počáteční fázi vztahu. Vzbudíte v partnerovi pocit zvědavosti, nejistoty a vzrušení zároveň. Hladina dopaminu bude růst a vnese do vztahu dráždivé napětí.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu