Close search

Chcete být fit i v létě? Naučte se běhat i horkém počasí

Pixabay Zdroj: Pixabay

Běhání a rychlá chůze patří k nejúčinnějším způsobům, jak se udržet v dobré kondici a jak shodit přebytečnou váhu. V horkém letním počasí je ale náročné se tomuto sportu věnovat. Víte, jak si jít v letních měsících zaběhat, aniž byste si ublížili a dostali úpal?

Ani v horských letních měsících se nemusíte vzdávat dobré životní kondice a běhání, které vám pomáhá si ji udržovat. Pokud se rozhodnete chodit běhat i v horkém počasí, musíte se přizpůsobit podmínkám, které na vás venku budou čekat.

Příprava na horko

Pokud ihned po nástupu horkého počasí vyrazíte ven běhat, může vaše tělo utrpět šok. Věnujte nějakou dobu aklimatizaci a zkuste venku během horkého počasí jenom chodit. Také při začátku vašeho tréninku se chvíli projděte a potom vyrazte běhat.

Správné oblečení

Běh je náročným druhem cvičení a když k němu přidáte ještě horké počasí, dostanete skutečně těžký trénink. Není proto nic horšího, než nevhodně zvolené oblečení, ve kterém se budete potit a nebudete se cítit dobře. Zvolte si pohodlné oblečení z prodyšného materiálu, které bude dobře vstřebávat pot.

Pijte a pijte

Dostatečná hydratace je během vysokých letních teplot důležitá. Pokud se ale chystáte běhat, nebo trénovat v horkém počasí, musíte vždy dbát na to, aby vaše tělo mělo dostatek tekutin. Pijte pravidelně během dne a rozhodně nějaký čas před vámi plánovaným tréninkem, pokud máte možnost si vodu vzít s sebou, tak to udělejte. Pamatujte ale, že pokud se chystáte na delší běh, během určité doby může o sobě množství vámi vypitých tekutin dát znát.

Snižte nároky

Pokud patříte k lidem, kteří běhají pravidelně už delší dobu, určitě rádi překonáváte své osobní rekordy. Avšak pokořování limitů rozhodně není dobrým nápadem v horkém počasí. Pamatujte na to, že vaše zdraví má přednost.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu