Close search

Chcete bydlet v pyramidě? Sídlo v podobě egyptské hrobky se prodává za 51 milionů

Westside Estate Agency Zdroj: Westside Estate Agency

Umíte si představit život v pyramidě? Egyptské mystické stavby podle mnohých historiků sloužily faraonům jako místo posledního odpočinku. Avšak obyvatelé Kalifornie se rozhodli, že si jednu takovou postaví jako svůj vlastní dům. Nyní je unikátní americká pyramida na prodej a zájemce si tak může pořídit za 2,28 milionů dolarů (51,3 milionů korun).

Na vrcholku kalifornské vyvýšeniny Saddle Peak v oblasti Malibu se tyčí místní unikát – obytná pyramida. Sídlo, které svým tvarem připomíná starodávnou hrobku egyptských králů, má rozlohu přes 370 metrů čtverečních a novým majitelům nabídne hektarový pozemek.

Vlastní pyramida

Neobvyklou nemovitost obklopuje i zajímavá příroda. Pyramida se totiž nachází v místě, kde ji obklopují zahrady, ovocné sady, turistické stezky a kaňony. Jedinečnost stavby kromě její formy dokreslují sluneční hodiny a vyobrazení analemy, tedy dráhy Slunce po obloze.

Zájemci si vlastní pyramidu mohou pořídit za 2,28 milionů dolarů (51,3 milionů korun), zatímco v roce 2005 si ji nynější majitelé koupili za 1,9 milionů dolarů (46 milionů korun).

Krásná příroda

Sídlo je již plně vybavené a nabízí v přízemní prostornou kuchyň a k tomu přiléhající jídelnu. V této části domu se nachází i obývací pokoj s krbem. Ve druhém patře zájemci o koupi najdou tři oddělené ložnice a tři koupelny. Vysoká okna, která dosahují až ke stropu, poskytují celému obydlí dostatek přirozeného slunečního světla a nové majitele také čeká jedinečný výhled na místní krásnou přírodu a hory.

PODÍVEJTE SE NA PYRAMIDU, KTERÁ JE NA PRODEJ V KALIFORNII.

Nejčtenější články