Close search

Češi milují lázně! Jaké jsou naše vůbec nejoblíbenější procedury?

Zdroj:

Lázně zažívají ohromný boom. Svými wellness programy okouzlují zamilované, jsou skvělé pro dámské jízdy i oázou klidu pro unavené mámy. Cesty do lázní se staly také novou formou trávení dovolené – a stejně jako se celá Evropa jezdí „láznit“ k nám, my objevujeme lázně na Slovensku nebo třeba v Maďarsku. Které procedury jsou podle statistik vůbec nejoblíbenější?

Klasická masáž

Klasická částečná masáž i klasická celotělová masáž jasně vedou. Stojí za tím jejich univerzální použití. Uvolňují napětí, napravují bolavá záda, odplavují stres a jsou ideální pro všechny, kteří potřebují ‚vypnout‘,“ říká k tomu Richard Šipoš, specialista na lázeňství z portálu Spa.cz.

Parafínové zábaly

„Termoterapie, do níž parafínové zábaly spadají, se drží za klasickými masážemi v těsném závěsu. Prohřívá pohybový aparát a uvolňuje svaly,“ popisuje Richard Šipoš a dodává, že populárními se staly parafínové zábaly také pro svůj blahodárný vliv na kvalitu pokožky.

Perličková koupel

Voda vyhřátá na 38 °C, bublinky, které masírují povrch těla… to všechno dělá z pobytu v perličkové koupeli příjemně uvolňující záležitost a třetí nejoblíbenější proceduru českých lázeňských hostů.

Uhličitá koupel

Dokonale prokrvující a relaxační pobyt ve speciální minerální koupeli, z níž se postupně uvolňuje oxid uhličitý, prospívá kvalitě pokožky a přispívá k okysličení krve i mozku. Má významně osvěžující účinky a je čtvrtou nejvyhledávanější procedurou.

Aroma masáž

Voňavé směsi obohacené o vzácné éterické oleje dokáží povzbudit, uvolnit, odplavit stres i nastartovat vyplavování toxinů. To všechno klientovi na míru, přesně podle přání. Není divu, že se také aroma masáž drží v TOP 5!

„Ze statistiky pak ještě vyplývá, že čeští návštěvníci lázní jsou poměrně konzervativní, rádi volí osvědčené metody a jen opatrně zkoušejí nové. Vůbec nejméně vyhledávané jsou proto procedury, jako je skupinová kinezioterapie, masážní křeslo, relaxační cvičení, vibrosauna, hydroxuer, v zahraničí velmi oblíbený floating nebo tzv. kombinovaná koupel, při níž používají vonné oleje v kombinaci s perličkovou koupelí,“ vyjmenovává Richard Šipoš, specialista z portálu www.spa.cz, na kterém také najdete tipy na dovolené či wellness pobyty u nás i v zahraničí.

Vzali už jste si letos vůbec volno? Je nejvyšší čas!

 

 

Nejčtenější články