Close search

Češi Chorvatsko milují. Kam se vydat za krásnými plážemi?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací, a to nejenom u Čechů. V náš prospěch samozřejmě hovoří relativně krátká dojezdová vzdálenost a přijatelné ceny. Tato země nabízí spoustu půvabných míst a cílí především na dech beroucí pláže, kde si můžete užívat patřičné relaxace a odpočinku. Jestliže chcete poznat Chorvatsko do detailu, začtěte se do následujících řádků.


Jaké jsou nejkrásnější pláže Chorvatska?

A začněme opravdu slunnou tematikou. Pojďme se zaměřit na pláže, které patří v Chorvatsku k těm nejvyhlášenějším. Ty se nachází na různých místech, včetně ostrovů. Typickým příkladem je například zátoka Lovrečina situovaná na ostrově Brač. Podobných pláží je ovšem v Chorvatsku více než dost.

 • Pláž Gornja Vala na Gradaci
 • Rajská pláž na poloostrově Lopar
 • Zlatni Rat na ostrově Brač
 • Záliv Šunj na ostrově Lopud
 • Saplunara na ostrově Mljet

Ať už se v Chorvatsku rozjedete jakýmkoliv směrem, vždy narazíte na překrásné pláže, které vás jednoduše ohromí. Každá z nich je trochu jiná a nabízí i odlišné okolí. Dokazuje to třeba porovnání pláží Spiaza na Susaku a pláž Nin v Zadaru. Ta představuje dlouhý a táhnoucí se pás písku.

Ilustrační obrázek.


Poznejte i další zajímavosti Chorvatska

Je pravdou, že pláže na ostrově Brač a ostatních nejsou tím jediným lákadlem, které přináší dovolená v této slunné zemi. Vyrážet sem pochopitelně můžete i za poznáním. Stačí zavítat do hlavního města Záhřeb a nebudete se stačit divit, co všechno je k vidění.

 • Kostel sv. Marka
 • Trhy Dolac
 • Kamenná brána
 • Záhřebská katedrála

Mezi působivá chorvatská města patří i Split. Metropole s historickým centrem, ale také archeologickým muzeem. Ve Splitu byste měli určitě zavítat k výběžku Marjan nebo k Dioklécionově paláci. Hned potom se můžete vydat ke klenotu Chorvatska, jímž je Dubrovník. Ten leží na jihu země a jeho historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Díky historii a tamní architektuře jde v podstatě o živé muzeum pod širým nebem.

Přírodní krásy a turistická centra

Pojďme ale v poznávání Chorvatska pokračovat. Při toulkách touto zemí se můžete zastavit třeba u pověstného přírodního klenotu, jímž je Národní park Plitvická jezera. K vidění je až 90 vodopádů a 16 jezer, včetně několika jeskyň. Zamířit samozřejmě můžete i na ostrov Krk. Ani ten vás neochudí o nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

 • Biserujka
 • Pláž Baška
 • Košljun
 • Pevnost Nehaj
 • Most Krk
 • Hrad Frankopan

Z Krku se pak přesuňte na poloostrov Istrie, kde se nachází město Poreč. Od Eufraziony baziliky můžete s klidným srdcem vyrazit na místní pláže Pical nebo Porto Bussola. Jak vidno, každý si v tomto směru přijde na to své. Neopomínejte ani na turistická centra Pula a Rovinj. A pokud by vám to i přesto bylo málo, za zmínku stojí také poloostrov Pelješac, kde jsou k vidění například solné pánve, opevnění Ston a také známá pláž Prapratnu.

Sestavte si itinerář cesty od A až do Z

I když Chorvatsko není žádnou vzdálenou destinací a zároveň do něj nevyrážíte na příliš dlouhou dobu, přesto byste neměli podceňovat přípravu. Určitě se to vyplatí. Díky tomu budete moci poznat co možná nejvíce věcí. Jestliže chcete vědět, na jaké cíle se zaměřit v konkrétní lokalitě, hledejte inspiraci na cestovatelském portálu cKlub.cz. Zde najdete nejenom cenově výhodné zájezdy, jak by si mohl, kdo myslet. K dispozici vám budou cestopisy, recenze hotelů, tipy, rady, ale také kompletní průvodci, v nichž naleznete vše podstatné.

Užijte si dovolenou v Chorvatsku plnými doušky a naplánujte si ji od začátku až do konce. Vyjeďte se slunit do země, která toho má opravdu hodně co nabídnout. Cestovatelské zážitky na vás už čekají.


Nejčtenější články