Close search

Celebrity, které si nechaly zmrazit svá vajíčka

pixabay.com Zdroj: pixabay.com

Někdo si do “sejfu” odkládá peníze, někdo zas pohlavní buňky. Ano, zmrazení vajíček a spermií dnes už není žádné sci-fi. Důvodem pro tzv. social freezing přitom nejsou jen zdravotní důvody, ale také “našlápnutá” kariéra a odkládání mateřství na později. Podívejte se, jak o své “pojistce do budoucna” mluví známé celebrity.

Rita Ora

Známá zpěvačka Rita Ora si údajně nechala zmrazit svá vajíčka už ve svých necelých dvaceti letech – o celém zákroku se zmínila během rozhovoru pro magazín Sunrise v roce 2019. Upřesnila, že social freezing nebyl z její hlavy, ale že jí ho doporučil lékař poté, co se zmínila o svém snu mít velkou rodinu. Rita Ora na konto zmrazení vajíček dodala: “Řekla jsem si, že teď jsem zdravá, takže mi přišlo skvělé, že toho můžu využít a do budoucna mít o starost míň”.

Céline Dion

Zpěvačka kultovní písně k filmovému trháku o lodi Titanic podstoupila IVF léčbu v roce 2000, když se pokoušela otěhotnět se svým prvním dítětem René-Charlesem. Během této léčby si nenechala zmrazit vajíčka, ale celá embrya, která lékaři použili pro další oplodnění o osm let později. Podle reprodukčních specialistů ani to není neobvyklé – běžné jsou dnes už i případy, kdy bylo embryo zmrazené přes 10 až 15 let a po rozmrazení vyústilo v úspěšný embryotransfer a otěhotnění. Ale pozor, druhé těhotenství Céline Dion z takto zmrazeného embrya nebylo jen tak – z vydařeného IVF cyklu se totiž vyklubali rovnou dva potomci, synové Nelson a Eddy.

Sophie Monk

Ani Sophie Monk, známá zpěvačka, moderátorka a herečka, se se svými problémy s plodností netají. Tato televizní hvězda se už v roce 2018 na svém Instagramu pod fotkou z nemocnice svěřila s tím, že právě zahájila proces zmrazení vajíček. “Nikomu jsem to neřekla, ale posledních 14 dní jsem si píchala injekce, protože si nechávám zmrazit vajíčka. Za vteřinu se jdu podívat, kolik jsem jich snesla… Doufám, že hodně,” napsala svým followerům, a dodala, že každého, kdo nad tím uvažuje, musí uklidnit, protože ji netrápily žádné vedlejší účinky.

Paris Hilton

O tom, jak velký vliv na nás mají naši blízcí, ví své i modelka a společenská prominentka Paris Hilton, která v rozhovoru pro Sunday Times prozradila, že k zmrazení vajíček ji nakopla návštěva u kamarádky Kim Kardashian-West. Ta jí údajně měla představit svého lékaře, jež Paris utvrdil v tom, aby tento proces podstoupila. Pro Paris, která v současné době nemá žádné děti (ale za to má 5 psů), to byl prý důležitý krok k tomu, aby alespoň trošku pojistila svou budoucí rodinu.

Ricky Martin

A trošku z “living la vida loca” na závěr. 48-letý zpěvák Ricky Martin v pořadu Entertainment Tonigh prohlásil, že je připraven ještě na další děti. “Někteří si asi pomyslí, že jsem blázen, ale já miluju velkou rodinu a čeká na mě ještě pár zmrazených embryí”, řekl Ricky, který má v současné době se svým manželem Jwanem Yosefem už čtyři potomky – dvanáctiletá dvojčata Valentia a Mattera, dvouletou dceru Lucii a čtrnáctiměsíčního syna Renna.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu