Close search

Celebrita parodovala na Oscara nominovanou herečku z filmu Roma. Obviňují ji z rasismu

Instagram Zdroj: Instagram

Mexická televizní celebrita se postarala o pořádný rozruch, když v rámci propagace nového pořadu parodovala na Oscara nominovanou Yalitzu Aparicio. Hvězda mexické televize Yeka Rosales si totiž na kostýmu dala skutečně záležet a hnědou barvou si obarvila pleť a nasadila falešný nos.

Na Rosales se strhla silná kritika potom, co na svůj instagramový účet sdílela fotografii, na které je převlečená za mexickou herečku Yalitzu Aparicio z filmu Roma. Rosales si pro co nejpřesnější podobu s filmovou herečkou nechala pleť pokrýt tmavě hnědou barvou, použila falešný nos a dokonce si oblékla šaty podobné těm, které měla Aparicio na udílení Oscarů.

Celá akce, která vyvolala pobouření na sociálních sítích, se konala k propagaci mexického komediálního pořadu La Parodia. Televizní stanice i její celebrita nyní musí řešit obvinění z rasismu, která se na ně snášejí ze všech stran.

Jméno herečky Yalitzy Aparicio bylo v poslední době hodně skloňováno s úspěšným filmem režiséra Alfonse Cuaróna Roma. Film pojednává o mexickém masakru studentů v roce 1971, známém také jako Corpus Christi. Snímek se těšil pozitivním ohlasům kritiků. Získal několik nominací na Oscara a tři sošky z udílení cen si odnesl.

Mexická televize, se kterou Rosales spolupracuje se snaží své chování obhájit. Možná ve chvíli, kdy se svět dělí na dva odlišné tábory v postoji k mexickým migrantům, taková parodie nebyla nejlepším nápadem.

Nejčtenější články