Close search

Cate Blanchett promluvila o sexuálním obtěžování a hnutí MeToo

YouTube Zdroj: YouTube

Kampaň #MeToo, která upozorňuje na sexuální obtěžování, posledních několik let hýbe světem. Podle herečky Cate Blanchett, může ale být toto hnutí nebezpečné. Na vině jsou podle ní sociální sítě.

Australská herečka, která se proslavila díky rolím ve filmech jako Pán prstenů nebo Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, se v nedávném rozhovoru pro televizní stanici BBC nechala slyšet, že sociální sítě jako Facebook a Twitter mohou představovat skutečnou hrozbu v otázkách jakou je kampaň #MeToo.

Herečka, která podle svých slov hnutí velice podporuje, ale varuje před omezenými možnostmi projevu a zdravé diskuse, které na sociálních sítích panují. Twitter ani Facebook totiž podle ní neposkytují dostatečný prostor inteligentní komunikaci. Možnosti „pro“ a „proti“ se podle talentované herečky sociálním sítím vyhýbají velkým obloukem. Blanchett také uvedla, že je potřeba rozlišovat mezi skutečným obtěžování a letmém doteku při konverzaci na večírku. 

K tomu aby nastala skutečná pozitivní změna, která by přinesla vytoužené zlepšení, je podle Blanchett potřeba inteligentní diskuse a skutečně strategické smýšlení o daném problému. „S tímto problémem nijak nepohneme, pokud se budeme vyhýbat otevřené debatě. Žádné nenávistné projevy, my potřebujeme o daných věcech mluvit,“ uvedla herečka.

Kampaň #MeToo, kterou spustila obvinění vynesená proti slavnému americkému producentovi Harvey Weinsteinovi, upozorňuje na nebezpečí sexuálního obtěžování. Během kampaně padla obvinění i na herce Kevina Spaceyho, který měl před mnoha lety sexuálně obtěžovat mladého herce.

Nejčtenější články