Close search

Čas na knihu: Poradíme pět děl pro lepší náladu i pracovní výkonnost

Pixabay Zdroj: Pixabay

Mnoho lidí v této hektické době si přečte pouze status na Facebooku, nebo krátký popisek u fotky na Instagramu. Kdy jste si naposledy vzali do ruky knihu a přečetli ji až do konce? Pokud se řadíte mezi lidi, kteří nemají ve zvyku pravidelně číst, přicházíte o pár benefitů.

Jako všechny svaly v našem těle i mozek potřebuje pravidelné procvičování, díky kterému zůstane zdravý. Nehledě na to, kolik stresu každý den člověk zažije, při ponoření do zajímavého příběhu, nebo knižní problematiky tělo dokáže uvolnit nastřádané napětí.

Při každém čtení získáváte nové informace, zamýšlíte se nad problémem a někdy pouhý odstavec může pomoci i v řešení životní situace. Společně s novým náhledem získáváte i lepší slovní zásobu, slovní spojení a někdy se můžete naučit používat nová slova, která by vás dříve ani nenapadla. Sečtělí lidé umí dobře mluvit na veřejnosti. Správně formulované věty a dobré vyjadřovací schopnosti vám mohou pomoci i v kariéře.

Číst se doporučuje před spaním, mnohem lépe vás unaví a odreaguje kniha, než dívání se na sérii nového seriálu.

Které knihy Vám pomohou zlepšit život?

Agilní metody řízení projektů

Kniha vás seznámí s agilními metodami, s jejichž pomocí budete pracovat efektivněji a bez velkého počtu chyb. Autoři se v této oblasti pohybují mnoho let a na příkladech popisují i úskalí nasazení těchto metod.

Kniha: Agilní metody řízení projektů, Zuzana Šochová a Eduard Kunce

Slzy od smíchu

V tomto humoristickém románu se dozvíte mnoho mouder. Kniha dodá čtenáři víru, že se vyplatí jít si za sny, které ve vás hoří a že je mnoho cest, po kterým můžete jít.

Kniha: Slzy od smíchu, Alena Blanářová

Kniha pro multipotenciál: Buďte vším, čím chcete

Od mala slýcháme otázku: „A čím chceš být až vyrosteš?“. Jako by si člověk musel vybrat pouze jednu oblast, které se bude až do konce svého života věnovat. Jenže mnoho lidí má více zájmů. V této knize autorka píše, v čem má multipotencialita výhodu a jak pracovat se strachem, když vás některá činnost přestane bavit.

Kniha: Kniha pro multipotenciál, Amilie Wapnick

Avokádo

Určitě víte, že strava má na život člověka obrovský vliv. Kniha Avokádo poradí, jak tuto superpotravinu zařadit do svého jídelníčku.

Kniha: Avokádo, Sabrina Sue

Pod Zelenou branou

Tento román z druhé poloviny 19. století vypráví příběh mladé ženy, která má dobré vzdělání a přesné představy o svém životě. Její život se ale ubírá úplně jiným směrem.

Kniha: Pod Zelenou branou

Nejčtenější články