Close search

Caroline Wozniacki: Svou vážnou nemoc bere s nadhledem a je příkladem pro ostatní

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Sympatická tenistka se narodila do rodiny sportovců. Díky rodičům a své dravosti dosáhla v profesionální kariéře vynikajících výsledků. Bohužel ji začalo trápit zdraví, kvůli kterému se nemůže věnovat své kariéře naplno. Tenistka svou nemoc vzala z té lepší stánky a rozhodla se stát příkladem pro lidi, které také trápí nějaké onemocnění.

Caroline Wozniacki patří mezi jednu z nejuznávanějších sportovkyň světa. Před časem ji byla diagnostikována nemoc autoimunitního onemocnění, díky kterému se rozhodla stát příkladem v tom, jak k těmto věcem přistupovat a jak je zvládat.

Profesionální tenistka nemá zálibu pouze ve sportu. Na Instagramu, který sleduje 1,4 milionu lidí je vidět, že má dobrý vkus a styl. Mezi její oblíbené činnosti a zájmy patří móda, herectví, hudba a filantropie.

Tenisová kariéra

Caroline pochází z Dánska. Narodila se 11. července 1990 do rodiny sportovců, takže předpoklady k dobré kariéře měla. Otec byl profesionální fotbalista a matka byla členkou polského národního volejbalového týmu. Vedení rodičů společně s vášní hráčky dovedlo Caroline k velkým úspěchům.

S tenisem začala v sedmi letech a profesionální kariéru začala v patnácti letech na turnaji WTA. Získala titul juniorských singlů ve Wimbledonu. Měla krásně našlápnutou kariéru a v roce 2006 vyhrála svůj první profesionální turnaj ITF. Dále se také stala vítězkou Australian Open 2018 a byla šampiónkou nejvyšší kategorie mužského a ženského profesionálního okruhu v tenise, Grand Slam.

Sama sobě soupeřem

Za svou profesionální kariéru musela zvládnut mnoho překážek. Momentálně se ale musí potýkat s mnohem těžším soupeřem. Byla jí totiž zjištěna revmatoidní artritida. Jedná se o autoimunitní onemocnění napadající klouby. Zdravotní komplikace ji znemožňují věnovat se tenisu, tak, jak by chtěla.

Caroline je velkou bojovnici jak na kurtu, tak v soukromém životě. Že něco nejde pro ní není odpověď.

„Když mi někdo na moje cíle řekne NE, neznamená to, že to nedokážu, ale že to nedokážu s ním,“ řekla tenistka.

NA FOTKY, KTERÉ CAROLINE SDÍLÍ SVĚTU, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články