Close search

Bývalý miliardář, který přišel o velkou část jmění, prodává své sídlo: Jak vypadá dům za 473 milionů?

Douglas Elliman Zdroj: Douglas Elliman

Spoluzakladatel společnosti WeWork, která si v roce 2019 prošla velkou krizí a své šéfy připravila o statusy miliardářů, se nyní rozhodl, že se zbaví svého luxusního newyorského domu. Miguel McKelvey se tak rozhodl prodat svůj přepychový townhouse, za který nyní požaduje 21 milionů dolarů. Sídlo se může pyšnit nejenom bohatým vybavením, ale i historií, jelikož prošlo velmi náročnou rekonstrukcí po bombardování před padesáti lety. 

McKelvey zažil loni velmi náročné období, jelikož ve chvíli, kdy se jeho společnost WeWork rozhodla jít na burzu a odkryla informace o svých financích, tak se zjistilo, že startup utrácel peníze takovou rychlostí, že bez velké finanční pomoci by mu hrozily existenční problémy. Po tomto odhalení velkých finančních problémů firmy utrpěli velké ztráty i její zakladatelé.

Finanční ztráty

Šéfové společnosti WeWork, McKelvey a Adam Neumann, přišli na nějaký čas o své statusy miliardářů a nyní se musejí poprat se vzniklou situací. Jejich finanční situace se v poslední době začala zlepšovat a McKelveyho majetek se odhaduje na 900 milionů dolarů (20,3 miliardy korun). Nyní se McKelvey snaží svůj přepychový newyorský dům, který koupil v roce 2015 za 12 milionů dolarů (270 milionů korun), prodat skoro za dvojnásobnou částku. Sídlo se ale může kromě elitní lokality pochlubit  i velmi bizarní historií.

Townhouse se nachází ve známé části Manhattanu Greenwich Village, která patří mezi nejlepší a nejdražší místní lokality. Často si v této oblasti kupují svá sídla celebrity a milionáři. Luxusní dům, který pochází z roku 1845, si ale musel v roce 1978 projít velmi náročnou kompletní rekonstrukcí. Důvodem ale nebylo stáří nemovitosti. V roce 1970 totiž sídlo zničilo radikální uskupení Weather Underground, jehož zaviněním ve sklepě budovy tehdy explodovala bomba.

Drahé sídlo

Nyní již ale po tragické minulosti domu nezůstalo ani památky a majitel se ho snaží prodat za 473 milionů korun. Pokud by ale zájemce ze začátku nechtěl do domu investovat tak velké peníze, může si ho pronajmout za 50 tisíc dolarů  měsíčně (1,13 milionů korun).

Nový majitel se v domě může těšit na celkové pohodlí, které mu zařídí moderní technologií vybavené sídlo, které zajišťuje vše od klimatizace, vytápění až po integrovaný video a audio systém. Hlavní ložnice se rozkládá na dvou horních patrech a zájemce může využívat prostornou koupelnou a skutečně rozlehlou šatnu, ze které by bylo možné udělat i jeden oddělený byt. Novému majiteli nabídnou vysoká okna dostatek slunečního světla a během teplých dní si bude moci odpočinout na prostorné terase, nebo i vlastní zahradě, kde se nachází gril i vyhřívaný bazén.

PODÍVEJTE SE NA LUXUSNÍ SÍDLO, KTERÉ NYNÍ PRODÁVÁ BÝVALÝ MILIARDÁŘ:

Nejčtenější články