Close search

Byl gay, ale v srdci měl celý život jednu ženu: Dobové fotografie Freddieho Mercuryho a jeho lásky Mary

vintag.es Zdroj: vintag.es

Freddieho milostný život byl za jeho života stále v centru zájmu médií a veřejnosti. Existovalo a stále existuje spousta pověstí i lží o jeho citovém a milostném životě. Médiím samozřejmě neunikl nejdéle trvající vztah Freddieho se ženou, láskou jeho života Mary Austinovou. Ta se stala inspirací pro složení balady “Love of my life”, která se objevila v albu A Night at the Opera.

V roce 1969 byla Mary Austinová 19-tiletá zaměstnankyně v anglickém butiku Biba. V tu dobu se poprvé potkala s tehdy 24-letým Freddiem. Už v té době aspiroval na zpěváka, ale zdaleka ještě nebyl známý. Přesto Mary zaujal. Jak sama řekla, zaujal ji jako “umělecký hudebník s divokým vzhledem.” Nikdy předtím Mary nikoho takového neviděla. “Byl velmi sebejistý, společně jsme vedle sebe rostli”, vzpomíná Mary. Chodili spolu 6 let.

V polovině sedmdesátých let začal mít Freddie Mercury poměr s mužem - americkým producentem hudebního vydavatelství Elektra Records a v prosinci 1976 řekl o své sexualitě Mary. Tím mezi nimi skončil romantický vztah. Freddie se odstěhoval ze společného bytu na novou adresu. Poblíž svého nového bydliště koupil byt i Mary, aby ji měl poblíž sebe. Freddie a Mary zůstali velmi blízkými přáteli a Mercury ji často označoval, jako jediného pravého přítele.


V rozhovoru v roce 1985 Freddie o Mary řekl: "Všichni moji milenci se mě ptali proč nemohou nahradit Mary, ale to je prostě nemožné. Jediný přítel, kterého mám, je Mary, a já nechci nikoho jiného. Pro mě byla moji ženou a rovnoceným partnerem. Pro mě to bylo manželství. Věříme jeden v druhého a to mi stačí.”

Mary se později vdala a měla dvě děti. Když se dozvěděla o tom, že má Freddie AIDS, tíhla k němu ještě více. Po jeho smrti Mary dostala velkou část Freddieho majetku, dokonce daleko více, než Freddie odkázal svému poslednímu milenci Jimu Huttonovi, který s ním byl do posledních chvil jeho života. Freddie napsal ve své poslední vůli: "Kdyby to bylo jinak, byla bys ty mojí manželkou a tak by majetek zůstal tobě.”

Mary u něho vždy stála, prošla si těžkými i hezkými chvílemi. Podívejte se do galerie na dobové fotografie, které zachycují tu ohromující lásku, která mezi nimi byla.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu