Close search

Bulimie, sebepoškozování, pokusy o sebevraždu. Druhý život zpěvačky Demi Lovato

instagram.com/ddlovato Zdroj: instagram.com/ddlovato

Pokud ji neznáte vy, rozhodně ji znají vaše děti. Americká zpěvačka Demi Lovato je idolem od té doby, kdy začala vystupovat v pořadech kanálu Disney. Na sociálních sítích ji sleduje sedmdesát milionů lidí. Za sebou má přitom pohnutou minulost - bulimii, sebepoškozování i regulérní pokusy o sebevraždu.

Demi Lovato (narozena 1992) je americká zpěvačka, která vstoupila do světa showbyznysu jako herečka v dětských pořadech na kanálu Disney. Její debutové album, které vydala v roce 2008, se okamžitě vyšplhalo na přední příčky žebříčků. Její kariéra tedy odstartovala fenomenálně, ovšem stejně rychle jako začala, mohla i skončit. Demi Lovato nebylo ještě ani dvacet, když přestala slávu a milionové příjmy (její majetek je odhadován v přepočtu na 770 milionů korun) zvládat...

V říjnu 2010 se zčistajasna stáhla z turné a nastoupila do léčebny, oficiálně aby se dostala „z fyzických a emocionálních problémů“. Pravda však byla temnější - Demi fyzicky napadla tanečnici, se kterou měla spory. Rodina i management věděli, že to není ojedinělý záchvat. Zpěvačka měla mnohem hlubší problémy.

V léčebně byla do konce ledna 2011, teprve pak veřejně přiznala, že od dětství bojuje s bulimií a depresemi, že sama sebe fyzicky poškozovala, opíjela se, užívala drogy a snažila se ukončit svůj život. Už v sedmi letech jsem přemýšlela o sebevraždě,“ řekla dokonce s tím, že jí byla diagnostikována bipolární porucha osobnosti.

Léčení později absolvovala opakovaně. Dnes je vůdčí osobou iniciativy Be Vocal, kde povzbuzuje lidi napříč Amerikou, aby se nebáli o svých problémech mluvit nahlas.

Svým úsilím Demi pomáhá bojovat proti stigmatu duševních chorob. „Pokud se dnes potýkáte se špatným psychickým stavem, možná to neuvidíte hned, ale hlavní je nevzdávat se. Jedině tak se to může zlepšit. Existuje mnoho lidí, kteří jsou ochotni pomoci. Požádat o pomoc je známkou síly,­“ svěřila se v rozhovoru pro časopis Elle.

Zpověď o tom, co cítí

Už ji prý unavuje, když se na psychické poruchy všichni dívají negativně. „Asi proto, že se o tom veřejně nemluví. Když na toto téma začne konverzace, spousta lidí si uvědomí, že nejde o nic nenormálního. Je to naopak velmi běžné. Neměli bychom lidi s jakoukoliv poruchou soudit, ale přijmout je takové, jací jsou,“ řekla.

„Žiji jako známá osobnost. Když mi lékaři poprvé sdělili diagnózu, věděla jsem, že buď to úplně utajím, nebo naplno řeknu. Rozhodla jsem se tento problém veřejně odhalit, abych pomohla lidem s podobným trápením,“ vysvětlila. Rozčilují ji lidé, kteří slovo bipolární používají, aniž by věděli, o co vlastně jde. „Nejde přece o to, že když se nemůžete rozhodnout, jaký film si pustit, tak jste bipolární a máte depresi!“

Během své hudební kariéry získala Demi Lovato několik ocenění a nominací (především v Teen Choice Awards). Mimo práci se také věnuje filantropickým aktivitám prostřednictvím charitativních akcí, nejčastěji se zaměřuje na životní prostředí a boj proti šikaně na školách.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA TO, CO NIČILO ZPĚVAČKU DEMI LOVATO:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu