Close search

Budete trávit léto u vody? Tyto věci si nezapomeňte sbalit s sebou na pláž

Pixabay Zdroj: Pixabay

Období dovolených i slunečného počasí se blíží a mnozí už plánují odpočinek u vody nebo na pláži. Pokud se ale chystáte opalovat a lenošit na písku, určitě byste neměli podcenit výbavu své tašky, kterou si s sebou vezmete. Jinak byste si kromě bronzu mohli odnést i silné zdravotní problémy. 

Spálení od slunce ani poškození očí kvůli nedostatečné ochraně rozhodně nejsou situacemi, které byste měli podceňovat. Raději si s sebou na pláž přibalte vše potřebné, abyste si pak kvůli chybějícímu krému na opalování nezkazili celý zážitek. 

Praktický základ

Určitě budete během svého pobytu na pláži nebo u vody potřebovat velký ručník, abyste si mohli pohodlně lehnout, i osušku pro utření, jakmile vylezete z vody. Také si nezapomeňte přibalit sluneční brýle, bez kterých svým pobytem na slunci silně ohrožujete vlastní oči. Sluneční brýle by měly mít minimálně UV 400, aby vám poskytly dostatečnou ochranu.

Rozhodně také nezapomeňte na pokrývku hlavy. I když nepatříte k lidem, kteří by holdovali slamákům nebo kšiltovkám, pamatujte na to, že i ten nejobyčejnější klobouk může být to jediné, co vás bude dělit mezi příjemným dnem a úpalem. Před intenzivními slunečními paprsky vám také poskytne dobrou ochranu obyčejný šátek nebo plážový přehoz.

Péče o pleť

Pobyt na pláži nebo u vody vám sice může přinášet mnoho radosti, to ale zcela jistě nemůže prohlásit vaše pleť. Proto byste se o ni měli dobře postarat, aby vám to večer po pláži zase pěkně neoplatila. Přibalte si tedy s sebou voděodolný krém na opalování s dostatečně silným SP faktorem. V letních měsících je nejlepší používat produkty s SPF více než 30, takže se nebojte sáhnout po číslech 40, 50 i 70. Opálíte se za každou cenu, jen si svoji pokožku nezničíte. Vaše rty i vlasy také vyžadují péči, jelikož i je může slunce silně poškodit. Vezměte si tedy s sebou balzám na rty i ochranný sprej na vlasy s UV filtrem.

Plná výbava

Trpíte na záněty močového měchýře nebo na různé mykózy v intimních partiích? Abyste zamezili jejich výskytu, vezměte si s sebou na pláž náhradní plavky i hygienické intimní ubrousky. Nezbytnou součástí vaší vaší plážové tašky by měla být i láhev neslazené vody, abyste zůstali hydratovaní, a rozhodně i menší finanční částka. Peníze se vám na pláži budou hodit vždy, vezměte si ale jen tolik, kolik utratíte.

Nejčtenější články