Close search

Britský komik Ricky Gervais se opřel do celebrit: Remcají ze svých sídel, zatímco ostatní teď zachraňují životy

Wikimedia Commons/Thomas Atilla Lewis, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/Thomas Atilla Lewis, CC BY-SA

Je to svérázný zjev, který svým humorem nešetří nikoho. Když letos moderoval předávání Zlatých glóbů, za některé vtipy se styděl i sám a přišly mu přes čáru. Ale na tom má vlastně Ricky Gervais postavenou kariéru, vždy jde alespoň trochu přes čáru.

Až v nějaké encyklopedii najdete heslo kousavý humor, patrně u toho bude jeho fotka. Obrázek člověka, kterému z tváře nesejde kyselý výraz. Jako by ho nic neuspokojovalo. Nejlépe by se hodil na královský dvůr některého z Ludvíků, kde by se ovíval vějířem a ohrnoval nos nad všudypřítomnými intrikami.

On ale žije dnes. A musí se přizpůsobit. To však neznamená, že by neohrnoval nos. Jenže naštěstí ne nad dvorními intrikami, ale nad hloupostí a dalšími lidskými slabostmi. A není mnoho lidí, kteří by to dokázali vyjádřit jako on.

Stesk od bazénu

Až tohle skončí, už nikdy nechci slyšet lidi naříkat o sociálním státě, už nikdy nechci slyšet lidi naříkat o zdravotních sestrách," říká vytočený Ricky Gervais v rozhovoru pro britský deník The Sun.

V jeho rodině byly ženy vždy ty, které pracovaly víc. Otec přišel domů a měl čas pro sebe. Matka nikoli. Starala se o rodinu. Když herec vidí zdravotníky a další lidi, kteří čelí denně pandemii v první linii, nenechává ho to chladným.

Tito lidé dělají 14 hodinové směny a nestěžují si. Nosí masky a jsou plní bolesti poté, co nesobecky riskovali své zdraví a zdraví svých rodin. Ale pak vidím někoho, kdo si stěžuje na to, že je v sídle s bazénem. A, víte, upřímně, prostě to nechci slyšet.

Není nad vlastní bar

Je to součást reakce třeba na britského zpěváka Sama Smitha, který se v dnes už smazaném emotivním postu na Instagramu postěžoval, že sedí doma. A jak média připomínají, je to dům za 12 milionů liber (přibližně 370 milionů korun).

Gervais ale nezůstává své pověsti nic dlužen a vzápětí dodává, že stejně nikam nechodí, protože má doma dostatek alkoholu.

Na zásadní díla ve filmografii Rickyho Gervaise se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: thesun.co.uk

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu