Close search

Britská královna nabízí práci: Alžběta II. hledá posilu do svého týmu

Instagram Zdroj: Instagram

Britská královská rodina se těší popularitě nejen ve své zemi, ale také po celém světě. Představitelé monarchie se ale v běžném životě často spoléhají na své pomocníky a personál, který zajišťuje vše od chodu Buckinghamského paláce, až po slavnostní projevy na veřejnosti. Pokud jste si někdy přáli pracovat pro královskou rodinu, nyní máte šanci. Sama Alžběta II. Totiž nyní hledá člověka, který by se starala o její cestovní plán.

Pracovat pro britskou královskou rodinu je snem mnoha lidí po celém světě. Málokdy se stane, že palác hledá nové pomocníky na prestižní pozice, nyní se ale uvolnilo místo, které ideálnímu uchazeči nabídne možnost pracovat s královnou Alžbětou II.

Inzerát

Na sociální síti LinkedIn se totiž objevil inzerát, který tvrdí, že monarchové hledají vhodného kandidáta na pozici „Director of Royal Travel“ (pozn.red.: Vedoucí královských služebních cest). Pro tuto pozici musí uchazeč o zaměstnání splňovat přísně dané podmínky. Například bude muset pracovat v Londýně, ale vzhledem k povaze jeho pozice musí počítat i s častým cestováním do zahraničí.

Zajímavá práce

Na sociální síti LinkedIn se také uvádí, že zaměstnanec povede malý tým pracovníků, kteří se starají o královniny pracovní cesty nebo zajišťují její cestování helikoptérou. Uchazeč bude muset být schopný poskytovat logistickou podporu královské rodině a dalším pracovníkům například během zahraničních cest nebo státních návštěv.

Královská rodina bude od nové posily požadovat 37,5 pracovních hodin týdně s tím, že zaměstnanec bude odpovídat na telefonáty v rámci potřeb monarchů, když se bude jednat například o zahraniční cesty. Buckinghamský palác také požaduje, aby byl uchazeč schopný zajistit pro představitele královské rodiny bezpečné a cenově odpovídající možnosti cestování. Také výše platu je celkem slibná, za rok by si totiž zaměstnanec měl vydělat 109 tisíc dolarů (2,5 milionu korun).

JAKÉ POŽADAVKY MUSÍ SPLŇOVAT IDEÁLNÍ UCHAZEČ O PRÁCI PRO KRÁLOVSKOU RODINU?

Nejčtenější články