Close search

Britská, americká nebo polská: Jaká verze Lásky nebeské je nejoblíbenější

csfd.cz Zdroj: csfd.cz

Lásku nebeskou z roku 2003 zná asi většina z nás. Ženy ji milují, někteří muži se na ní podívají jen kvůli své milované, ale určitě i oni po shlédnutí zhodnotí, že je tento kouzelný snímek zahřál u srdce. Celosvětový úspěch chtěly zopakovat i americká a polská produkce a tak vznikly ještě dvě verze tohoto vánočního trháku. Jakou verzi máte nejraději vy?

Láska nebeská

Láska nebeská je britská romantická komedie. Tento filmový trhák byl natočen v roce 2003 a stal se z něho 19. nejoblíbenější film u nás. Láska nebeská zavede diváka do předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor.

Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu. Spisovatel, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu Billyho Macka, která se snaží o comeback za každou cenu. 

Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné. To je původní Láska nebeská, kterou všichni známe.

Její celosvětový úspěch byl natolik velký, že se i americká produkce rozhodla natočit vánoční film s podobnou tématikou.

Šťastný Nový rok - americká verze

Film, který se v originálu nazývá New Year’s Eve oslavuje lásku, naději, odpuštění, druhé šance a nové začátky v příbězích párů i singl jedinců, jež se vzájemně proplétají a odehrávají se uprostřed pulzujícího New Yorku plného nadějí během nejkouzelnějšího večera roku.Tento snímek s tématikou lidských osudů, které jsou prošpikovány láskou, je často označovaný jako americká verze britské Lásky nebeské. Film disponuje hvězdným obsazením jako je Kathrine Heigl, Zac Efron, Robert de Niro, Jessica Biel, Ashton Kutcher a další.

Noc plná zázraků - polská verze

Láska nebeská v polském kabátě. Tento snímek se povedený. Jeho děj se odehrává 24. prosince, tedy v den, kdy se narodila Annie Lennox, ale také Ježíš Kristus, jak svým posluchačům připomíná moderátor populárního varšavského radia Zet Mikolaj. Když mu zavolá posluchačka Doris, která se marně touží zamilovat, vymyslí si pro ni na místě duchaplnou historku. A jako by tím narýsoval plán zázračného dne, ve kterém se protnou osudy pěti mužů a pěti žen.

Psycholog Szcepan zachraňuje sebevrahy a celý svět, avšak zanedbal svoji rodinu. Jeho žena Karina má milence, pro dceru Majku není otec žádnou autoritou. Ale osud podivuhodně zasáhne a Szcepanovi vrátí roli otce. Karinin příležitostný milenec Melchior, který na Vánoce dělá v obchodním centru Arkadia Santu, obšťastňuje mnoho žen, jednou z nich byla i bohatá a krásná Betty, která toužila pouze po jediném, po dítěti.

A vytoužený syn se jí právě na Štědrý večer narodí. Do nemocnice ji odvezou rodiče Wladiho, ředitele Arkadie. Stále marně čekají, až je syn seznámí se svou partnerkou. Wladi konečně tedy v tento den rodičům představí lásku svého života, kterou je - muž. Malgorzatě, krásné a dokonalé sestře Betty a šéfové radia Zet, zdánlivě nic nechybí. Její manžel Wojciech ale přivede na Štědrý večer domů Tosiu, malou uprchlici z dětského domova.

Mikolaj, který pracuje v radiu Zet, by chtěl svému synkovi Kostkovi, se kterým po smrti své ženy žije sám, na Štědrý den vynahradit všechny večery, které musí trávit v práci. Jeho přísná šéfová Malgorzata ho ale nekompromisně odsoudila sloužit i na Štědrý večer. Během dne však Mikolaj několikrát potkává Doris, která se spřátelí s Kostkem, a protože je to den, kdy se dějí zázraky, zaklepe večer Doris na dveře jejich bytu.

Jaká verze je ta vaše nejoblíbenější? Pokud jste nějakou z nich neviděli, zkuste všechny tři během svátků shlédnout a zvolit si svého favorita.

 

Nejčtenější články