Close search

Britney Spears vydělává miliony, ale majetek jí spravuje otec: Jak utrácí jmění větší než 1,3 miliardy?

Profimedia Zdroj: Profimedia

Americkou zpěvačku Britney Spears mnozí považují za ikonu populární hudby. Spears se stala jednou z nejúspěšnějších představitelek tohoto hudebního směru na přelomu milénia a její tvorbu poslouchaly miliony lidí. Celosvětová turné a reklamní propagace jí přinesly velké jmění, zpěvačka ale své finance v odhadované hodnotě 59 milionů dolarů již dvanáct nemůže samostatně kontrolovat, jelikož ji zbavili svéprávnosti. Jak tedy žije a utrácí své jmění slavná popová diva?

Celosvětově proslulá zpěvačka, a nyní již matka dvou synů, na přelomu tisíciletí učarovala svojí tvorbou milionům mladých lidí po celém světě. Podle magazínu Rolling Stone sehrála zásadní roli ve vzestupu a šíření vlivu popové hudby.

Ztráta svéprávnosti

Sláva a úspěch ale zpěvačce nepřinesly vždy pouze příjemné chvíle. Britney Spears se během let potýkala s mnoha kontroverzními situacemi. Dlouhodobě řešila psychické problémy, léčby v odvykacích zařízeních a také velmi nepříjemné soudy s bývalým partnerem o děti a alimenty.

Ve výsledku tyto nešťastné životní události interpretku přivedly k několika psychickým zhroucením a v roce 2008 americký soud určil, že o její majetek se budou starat její otec a právník. Vzhledem k americkým zákonům podobné rozhodnutí udělalo zpěvaččiny finanční záznamy přístupné veřejnosti. Spears tak každý rok vyplácí otci jako svému opatrovníkovi částku 128 tisíc dolarů (2,9 milionu korun).

Velké jmění

Zpěvačka se může, nehledě na všechny své problémy, pochlubit úspěšnou kariérou a velkým jměním. Její celkový majetek se odhaduje na 59 milionů dolarů (1,33 miliardy korun). Právě její kariéra a populární alba jí přinesly velké finanční obnosy, jelikož od roku 1999, kdy Spears vydala své první album "...Baby One More Time," které pouze v USA prodalo více jak 10,6 milionů kopií, patří zpěvačka dlouhodobě mezi jedny z nejúspěšnějších interpretů.

Její první dvě studiová alba slavila u zpěvaččiných příznivců takový úspěch, že při realizaci třetí desky “In the Zone” získala Spears dokonce od nahrávací společnosti dopředu částku 10 milionů dolarů (230 milionů korun) a následně částku 6,5 milionů dolarů (146 milionů korun) za dokončenou práci. Spears se zařadila na pozici čtvrté nejprodávanější zpěvačky v USA, jelikož ve své rodné zemi prodala více jak 70 milionů alb a více než 100 milionů po celém světě.

Úspěšná vystoupení

Spears si také vydělala nemalé peníze díky celosvětovým turné. Zatím jich během své kariéry uspořádala celkem 10 a její poslední turné z roku 2018 s názvem Piece of Me Tour přineslo 54,6 milionů dolarů (1,22 miliardy korun).

Od roku 2013 také popová diva pořádala pravidelná vystoupení v Las Vegas, která se těšila velkému úspěchu a sály byly nabité zpěvaččinými příznivci. Během čtyř let její vystoupení přinesla 140 milionů dolarů (3,15 bilionu korun). Kromě toho zpěvačce přispěly do kasičky i filmový projekt jako Crossroads, ve kterém si zahrála, účast na seriálu Glee, nebo Will a Grace. Spears si také měla díky televizní soutěži Xfaktor přijít na 15 milionů dolarů (338 milionů korun).

Zpěvačka si také vydělává díky propagaci produktů, nebo prodeji vlastního oblečení. Díky značkám jako Skechers, McDonald's a Pepsi si Spears již přišla přibližně na 12 milionů dolarů (270 milionů korun). Jedním z jejích největších úspěchů v módním odvětví ale byla spolupráce se značkou parfémů Elizabeth Arden. Její vůně Curious se totiž těšila velkému zájmu a firmě přinesla okolo 52 milionů dolarů (1,17 miliardy korun).

Nákladný život

Vzhledem k tomu, že si popová diva díky svému působení v hudební sféře přišla během let na nemalé peníze, naučila se velké finanční částky také utrácet. I když Spears nemá kontrolu nad svými financemi, stále si může kupovat mnohé z toho, co si přeje.

Spears často nakupuje a na běžné životní výdaje tak musela použít za rok 2018 okolo 400 tisíc dolarů. Zpěvačku je možné potkat v běžných obchodech jako Terget, Walmart, Home Depot, kde utratila okolo 66 tisíc dolarů, což se rovná průměrné roční mzdě v USA.

Když se hudební celebrita vydá na dovolenou, tak na svém odpočinku rozhodně nešetří. Její výdaje za cestování byly 70 tisíc dolarů a pouhé čtyři dny v luxusním hotelu Montage Beverly Hills Hotel přesahovaly 16 tisíc dolarů.

Spears také hodně utrácí za oblečení a make up a tyto výdaje ročně tvoří až 250 tisíc dolarů. Když se ale jedná o zkrášlování jejího domu v rámci svátků, tak za vánoční i halloweenské dekorace hvězda dohromady utratila přes 7 tisíc dolarů. A úklid a obdobné služby, které se týkaly údržby jejích nemovitostí zpěvačku stály neuvěřitelné 2 miliony dolarů.

Popová diva ale neutrácí jenom za svoje potřeby. Například dárky pro její matku ji vyšly v roce 2018 skoro na 174 tisíc dolarů a svému bývalému manželovi každý měsíc platí alimenty v hodnotě 20 tisíc dolarů.

PODÍVEJTE SE V GALERII NA POPOVOU PRINCEZNU BRITNEY SPEARS:

Nejčtenější články