Close search

Bouchla nám kamna: Tak babičky říkaly kouřovému líčení. Jak docílit stejného efektu s jednou tužkou na oči?

Profimedia.cz Zdroj: Profimedia.cz

Na výběr toho sice tolik nebylo, ale naše babičky uměly s líčidly doslova kouzlit. Stačila jim rtěnka a jedna tužka na oči. To vše na celý make-up. Na večer často volily kouřové líčení. Jak na něj, když doma zrovna nemáte paletu stínů?

Méně je někdy více

Řídit se touto radou při líčení je velmi podstatné. Když si výrazně namalujete pusu i oči, budete vypadat jako holka z ulice. To nechcete. Takže vždycky zvažte, zda si zvýraznit to či ono. Na večer se hodí převážně kouřové líčení, které si uměly perfektně namalovat už naše babičky. Jenže jak to dokázaly, když neměly k dispozici zdaleka tolik líčidel, jako máme my dnes?

Retro linky frčí

První, co nesmíte zapomenout, pokud si chcete vytvořit kouřové líčení, jsou linky. Ty k tomu bezpodmínečně patří. Na rozdíl od našich babiček, ale i maminek, máme k dispozici nepřeberné množství od tekutých až po gelové fixy. Každému vyhovuje něco jiného. Nebojte se linky namalovat podél celého oka. Pokud nemáte linky, můžete použít i dobře ořezanou tužku na oči.

V hlavní roli tužka na oči

Hlavní proprieta je černá tužka na oči, díky které si můžete vytvořit charakteristický kouř. Drobné ťupky si s ní naneste na celé víčko oka. Nad linky si namalujte jednu ťupku vedle druhé, a čím blíže budete u obočí, tím by jich mělo být méně. Ve finále všechno rozmažte buď speciální houbičkou, a nebo jednoduše prstem.

Rtěnka na ústa i tváře

Další nezbytností, která by vám v kosmetické taštičce neměla chybět, je rtěnka, ideálně meruňková nebo světle růžová. Tu si totiž můžete nanést jak na ústa, tak i na tváře, kde ji rozetřete místo zdravíčka. Když to vezmeme kolem a kolem, nutností pro vás je mít dvě líčidla, a to černou tužku na oči a rtěnku. Ideální je mít i řasenku, kterou si zvýrazníte řasy. Oči už ale i tak budou dost výrazné, takže když ji nemáte, tak se stresovat nemusíte.

Nejčtenější články