Close search

Boom beachvolejbalu v Čechách pokračuje, dobročinná akce vynesla rekordní částku!

Jan Votava Zdroj: Jan Votava

První lednový víkend patřil v pražském sportovním centru Koráb beachvolejbalu. Uskutečnil se tam jedenáctý ročník sportovně-charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si!, která prostřednictvím dražby podporuje dobročinné organizace z celé České republiky. Letos se za účasti mistrů světa Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera podařilo vydražit rekordní částku 1 138 512 korun. 

„Vybraná částka svědčí o tom, že beachvolejbal je v České republice na vzestupu. To je skvělé zjištění nejen ze sportovního hlediska, ale také z pohledu charitativních projektů, jako je právě akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! Je úžasné, že se za jeden jediný večer podařilo na dobročinné účely vybrat částku přesahující jeden milion korun. Doufáme, že na tento počin dokážeme navázat i v příštích ročnících,“ shodli se Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. 

Prostřednictvím on-line dražby bylo možné získat například podepsaný mistrovský dres Davida Schweinera, knihu podepsanou též jeho zlatým parťákem z Mexika Ondřejem Perušičem, speciální balíček Barbory Hermannové, podepsaný dres Anny-Marie Štochlové či podepsané míče všemi účastníky letošní akce. Zároveň si každý z účastníků mohl vydražit své místo v tradičním benefičním turnaji po boku některé z hvězd českého volejbalu.  


Do turnaje se zapojili právě i Perušič se Schweinerem. Lépe si nakonec vedl prvně jmenovaný, který skončil na stříbrné příčce, když společně s Barborou Fremundovou ve finále nestačili na pár Frederica Ceracchi a Jakub Sepka. 

 „Tato akce je naší srdeční záležitostí. Jejím prostřednictvím se snažíme naplňovat naše přesvědčení o tom, že společenské postavení úspěšných profesionálních sportovců, kteří jsou veřejně známými osobnostmi a vzory, by mělo mít určitý přesah, přínos a sloužit jako příklad pro ostatní,“ uvedli Perušič se Schweinerem, kteří se charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! účastní pravidelně od roku 2016. „Oba velmi dobře víme, jak se celá akce postupně budovala. Jsme rádi, že díky práci organizátorů a přispění celé naší beachvolejbalové komunity dnes může sloužit jako inspirace pro řadu dalších sportovních odvětví,“ doplnili s tím, že hlavní zásluha patří triu organizátorů – Martinu Tichému, Petru Voznicovi a Jindřichu Weissovi 

„Chtěl bych všem, kteří se do letošního ročníku zapojili moc poděkovat. Věřím, že se jednalo o krásnou tříkrálovou tečku za snovou sezonou pro český beachvolejbal,“ dodal za organizátory Jindřich Weiss. 

Sportovně-charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! se s výjimkou roční přestávky způsobené koronavirovou pandemií koná pravidelně od roku 2012. Během dosavadních jedenácti ročníků podpořila více než padesát dobročinných organizací celkovou částkou přesahující šest milionů korun. 

Nejčtenější články