Close search

Bohatá první dáma USA: Melania Trump je miliardářka. Jak se bývalé modelce povedlo dosáhnout úspěchu?

Showpix.cz Zdroj: Showpix.cz

Mezi nejslavnější manželky amerických prezidentů se řadí i proto, že už před sňatkem s realitním magnátem a současným americkým prezidentem Donaldem Trumpem měla úspěšnou kariéru. A její osobní majetek se odhaduje na 50 milionů dolarů (1,13 miliardy korun).

Postavení první dámy zaměstnává manželku prezidenta Donalda Trumpa na plný úvazek. Jako oficiální představitelka USA se Melania Trump účastní charitativních akcí, navštěvuje, nemocnice, školy i veřejně prospěšné organizace.

Kariéra modelky

Melania Trump se může pochlubit nejenom postavením první dámy Spojených států amerických, ale také úspěšnou kariérou modelky. Než si rodačka ze Slovinska vzala v roce 2005 za manžela magnáta a miliardáře Donalda Trumpa, pracovala jako modelka. Kariéru započala ještě ve Slovinsku v pouhých šestnácti letech a jakmile se jí povedlo dostat na přehlídky do Milána, další kroky vedly rovnou na newyorský Manhattan.

Melanija Knauss, což bylo její dívčí jméno, začala v USA pracovat jako profesionální modelka od roku 1996. Mladé ženě se s postupem času podařilo nafotit snímky pro magazíny Avenue, InStyle Weddings, Philadelphia Style a dokonce Vogue.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený First Lady Melania Trump (@flotus),

Osudový magnát

Velkou změnu do života svobodné ženy přineslo setkání s bohatým realitním magnátem Donaldem Trumpem. Budoucí manželé se potkali v roce 1998 na Fashion Week party v New Yorku. Tehdy byl Trump ještě ženatý se svojí druhou manželkou Marle Maples, se kterou má jedinou dceru Tiffany.

V roce 2005 se konala velkolepá svatba, která nepatřila mezi levné události. Svatební šaty budoucí první dámy vyrobil módní dům Dior a stály 100 tisíc dolarů (podle tehdejšího kurzu asi 2,4 milionu korun), svatební dort vyšel na 50 tisíc dolarů (1,2 milionu korun) a celkově si organizátoři za tuto přepychovou událost naúčtovali 1 milion dolarů (24 milionů korun).

Donald Trump v jednom rozhovoru uvedl, že se svojí třetí manželkou Melanií podepsal předmanželskou smlouvu. První rozvod s Ivanou Trump, rozenou Zelníčkovou, ho totiž stál okolo 14 milionů dolarů (392 milionů korun) a magnát musel ještě platit výživné 650 tisíc dolarů ročně (15,6 milionu korun). Jeho druhá choť Marla získala mnohem menší částku a po rozvodu odešla od Trumpa se 2 miliony dolarů (68 milionů korun).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený First Lady Melania Trump (@flotus),

Podnikavá žena

Nynější manželka amerického prezidenta si na živobytí dokázala celkem slušně vydělávat sama. Kromě modelingové kariéry se totiž věnovala i podnikání. Měla vlastní kosmetickou řadu Melania Caviar a dokonce navrhovala šperky. Ty byly natolik žádané, že se vyprodaly během prvních 45 minut od uvedení. Celková hodnota majetku, který nabyla během více jak dvaceti let pobytu v USA, se nyní odhaduje na 50 milionů dolarů (1,13 miliardy korun). Tato částka z ní dělá jednu z nejbohatších prvních dam v historii USA. Majetek v podobné výši měla například před svojí smrtí v roce 1994 slavná Jackie Kennedy.

První dáma

Nyní se ale Melania naplno věnuje svým povinnostem, které se spojují s postem první dámy USA. Součástí její pracovní náplně je charitativní činnost, účastní se slavnostních otevření významných institucí, nebo zahájení festivalů. Jako každá první dáma si i Melania Trump vybrala problém, který v době jejího působení tíží společnost. A snaží se dělat osvětu, která by měla přispět ke zlepšení situace. Aktivně proto řeší kyberšikanu, což je celkem paradoxní skutečnost, jelikož nynější prezident USA je často kritizován za své nevybíravé projevy na sociálních sítích.

Nejčtenější články