Close search

Bláznivé teorie o Hře o trůny: Co všechno si o postavách fanoušci domysleli a mohou mít pravdu?

HBO Zdroj: HBO

Seriál Hra o trůny se stal fenoménem, který si získal přízeň milionů diváků po celém světě. Neočekávané zvraty a realistické postavy přitáhly k obrazovkám i diváky, kteří se nikdy předtím nezajímali o fantasy. V průběhu let a s velkým množstvím individuálních příběhů si fanoušci začali sami vytvářet teorie ohledně svých milovaných postav. Znáte ty nejbláznivější z nich?

Kdo by se nenechal strhnout ohromujícím a do detailů propracovaným dějem, který na televizních obrazovkách diváci sledují už dlouhé roky? A právě kvůli velkému množství postav a detailů někdy zapomínáme na celkem důležité chvíle, které se v seriálu i knihách objevily. Mnozí fanoušci jich ale využili k tomu, aby si sestavili svoje vlastní teorie (pozor, text obsahuje spoilery k osmé řadě seriálu).

Nezničitelný Malíček

V sedmé řadě lord Petyr Beališ neukočíroval svoji vlastní hru a doplatil na své všudypřítomné manipulace. Sansa a Arya obvinily Malíčka ze zrady i vraždy a lord Beališ byl popraven v hlavní hale Zimohradu. Některé teorie ale mluví o tom, že chvíli před svojí popravou Malíček mluvil se služebnou, která mu poskytla nějakou důležitou informaci a on se mohl o své popravě dozvědět a najmout si jednoho z Mužů bez tváře, aby ho při popravě „zastoupili“. Třeba Malíček, na rozdíl od Varyse, ještě zamíchá v posledním dílu kartami a s pomocí Daenerys se pomstí Sanse za popravu?

Záhadný Azor Ahai

Jméno záhadného spasitele Sedmi království se v příběhu skloňuje celkem často. Rudá kněžka Melisandra měla adeptů hned několik, nejdříve za spasitele považovala Stannise a později Jona Sněha, což by skutečně mohla být pravda. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o seriál Hra o trůny, nemusí to být tak jednoduché a někteří z fanoušků vytvořili teorie, že vzhledem k tomu, jak dokázal ser Davos přežít ohnivé peklo v boji o Královo přístaviště, mohl by vyvoleným být on. Někteří fanoušci zase tvrdí, že proroctví nemluví o pohlaví spasitele, takže Azor Ahai by mohla být Daenerys.

Gendry dítětem lvů

Staečný kovář a bastard mrtvého krále Roberta Baratheona by podle některých fanoušků mohl být ve skutečnosti legitimním následníkem trůnu. Mnozí příznivci seriálu si totiž myslí, že to byl právě Gendry, kdo byl prvním a jediným synem Cersei a Roberta. Cersei se totiž na Zimohradu před Catelyn Stark zmínila o tom, že měla prvorozeného syna s černými vlasy, který ale zemřel. Gendry zase při setkání s Nedem Starkem mluvil o své matce, která měla mít zlaté vlasy. Fanoušci usuzují, že Cersei u sebe nechtěla mít dítě počaté s mužem, který ji nemiloval.

Smrt Daenerys

Velmi populární teorie mluví o tom, že Jon Sníh zabije svoji milovanou Dračí královnu. Podle legendy totiž musel slavný spasitel Azor Ahai obětovat svoji manželku, aby zvítězil nad zlem. Vzhledem k vývoji příběhu, který se odehrál v pátém dílu osmé řady, tato teorie začíná vypadat celkem pravděpodobně. Ale je to Hra o trůny, takže „my nic nevíme“.

Tyrionův původ

Postava neustále kalkulujícího ale zároveň dobrého Tyriona je zahalena rouškou tajemství. Tyrion sice vyrůstal v rodině Lannisterů, ale není žádným tajemstvím, že Tywin ho nikdy nepovažoval za svého syna. Před svojí smrtí mu tuto frázi dokonce řekl do očí, když čelil kuši v Tyrionových rukou. Tyriona také jako jednoho z mála nesežrali zažila draci, když se k nim přiblížil a pohladil jednoho z nich. Mnozí fanoušci si proto myslí, že Tyrion by mohl být ve skutečnosti Targaryenem. Jak je to možné? V knihách, které napsal George R.R. Martin se mluví o tom, že Šílený král z rodu Targaryenů se zamiloval do Tyrionovy matky a usiloval o ni. Takže Tyrion by skutečně mohl být nemanželským synem z rodu Targaryenů.

Podívejte se na snímky v naší galerii zachycující oblíbené postavy ze Hry o trůny.

Nejčtenější články