Close search

Bizarní život bohatého prince. Chlubí se fotkami s tygry i soukromými tryskáči

Instagram Zdroj: Instagram

To, že život není vždy spravedlivý, víme snad všichni. Ale zdá se, že v Bruneji toto pravidlo platí dvojnásobně. Místní sultán a jeho rodina je známá hodně rozmařilým životem. Přesto brunejský vládce zavedl nedávno ve své zemi právo šaría.

Malá jihoasijská země se může pyšnit celkem nadstandardními podmínkami pro život. Místní obyvatelé neplatí daně, mají bezplatné zdravotnictví a mnoho dalších benefitů a to vše díky ropnému bohatství, kterým země disponuje a ze kterého výhodně těží. Nejvíce si samozřejmě z černého zlata dokáže užít sám sultán Hassanal Bolkiah, který s majetkem přes 20 miliard dolarů (454 miliard korun) patří mezi nejbohatší monarchy světa.

Místní vládce se nedávno ale rozhodl, že v této zemi, kde je hlavním náboženstvím islám, zavede konzervativní právo šaría, které trestá homosexualitu i cizoložství ukamenováním. Tento tah je ze strany Bolkiaha více než pokrytecký, protože on sám se svým bratrem žil dlouhé roky velmi prostopášným životem a dokonce získal přezdívku král večírků. S bratrem si například vydržoval i čtyřicetičlenný harém ve chvíli, kdy byl sám ženatý.

Jeho syn, princ Abdul Mateen, je jedním z 12 dětí, které sultán má. Jeho matka byla Bolkiahova druhá manželka a po rozvodu v roce 2003 ji sultán připravil o veškeré královské tituly a měsíční příspěvky. Mateen ale stále čerpá peníze z otcova majetku a dokáže si je pořádně užít.

Mladý princ je totiž zvyklý na skutečný luxus a rád se jím také chlubí. Jeho instagramový účet má přes milion sledujících a Mateen na něm často sdílí fotografie s drahými auty, šperky, soukromými tryskáči a dokonce i s divokými šelmami, které chová jako domácí mazlíčky.

Syn sultána žije skutečně rozkošným životem a nebojí se o něm informovat veřejnost, i když se před několika lety v jednom rozhovoru dušoval, že žije opravdu skromně jako normální lidé.  

Podívejte se v naší galerii na luxusní život mladého prince, který rozhazuje peníze na všechny strany. 

Nejčtenější články