Close search

Bill Gates vydělává 50 milionů za hodinu a půl: Jaká jsou další fascinující fakta o zakladateli Microsoftu?

Showpix Zdroj: Showpix

Jako druhý nejbohatší člověk na světě se může pochlubit jměním v hodnotě 104 miliard dolarů (2,3 bilionu korun). Ukážeme vám, jak neuvěřitelná částka to ve skutečnosti je. 

Dlouho byl nejbohatším mužem na světě, až jej v roce 2017 z vrcholu sesadil Jeff Bezos, zakladatel internetového obchodu Amazon, jehož majetek se odhaduje na 118 miliard dolarů (2,7 bilionu korun). Gates se ani tak nemá nijak špatně, jelikož s jměním okolo 104 miliard dolarů (2,3 bilionu korun) dokázal zajistit své rodině více než důstojný život a pomoci mnoha lidem v nouzi. Víc prostředků ale plánuje přesunout na ty druhé.

Vysoké příjmy

Bill Gates je natolik bohatý, že když průměrný člověk utratí jeden dolar (22,5 koruny), pro něj je to samé, jako kdyby si koupil něco za 1,06 milionu dolarů (24 milionů korun).

Podle informací úřadů v USA si průměrný Američan během života dokáže vydělat okolo 2,2 milionu dolarů (50 milionů korun). Bill Gates si na tuto částku přijde přibližně za hodinu a půl. Za pouhý jeden rok dokázal zbohatnout o 16 miliard dolarů (360 miliard korun), což je více než celkový majetek mnoha světových miliardářů. Včetně Evana Spiegela, zakladatele Snapchatu, nebo amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Gates je dokonce movitější než nejbohatší muži Asie a Indie dohromady. Jmění nejbohatšího indického podnikatele Mukeshe Ambaniho se pohybuje okolo 55 miliard dolarů (1,2 bilionu korun), zatímco čínský miliardář Pony Ma se může pochlubit majetkem okolo 44 miliard dolarů (990 miliard korun). I dohromady je to ale o poznání méně než vlastní Gates.

Majetek Billa Gatese je natolik velký, ze kdyby utrácel denně 1 milion dolarů (22,5 milionu korun), trvalo by mu kolem 285 let, než by se dokázal zbavit úplně všeho.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bill Gates (@thisisbillgates),

 

Jen zlomek majetku

Přestože Bill Gates nabyl své jmění díky společnosti Microsoft, kterou založil s Paulem Allenem, aktuálně vlastní pouhé 1,3 procenta firmy. Odpovídá to přibližně 12 procentům jeho majetku, tedy 12,5 miliardám dolarů (281 miliard korun). Zbytek má v jiných projektech.

Na špici nejbohatších lidí planety se drží, i když v průběhu mnoha let rozdal okolo 27 procent majetku. Aktivně podporuje charitativní organizace a s manželkou Melindou vedou dobročinný projekt Bill and Melinda Gates Foundation. Také se svým dobrým přítelem, miliardářem Warrenem Buffettem, založili platformu The Giving Pledge, kde se zavazují věnovat většinu svého jmění na charitu.

Ne že by nebylo komu majetek odkazovat, ale Bill a Melinda se rozhodli, že svým třem dětem zanechají málo. Každý z potomků dostane "jen" okolo deseti milionů dolarů (225 milionů korun). O zbytek se musí postarat sami.

Na zajímavé milníky v životě Billa Gatese se můžete podívat v GALERII:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu