Close search

Bezplatná služba Mobilní Rozhlas pomáhá městům šířit informace ohledně koronaviru mezi občany

www.pixabay.com Zdroj: www.pixabay.com

Samosprávy města a obcí mohou v souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným v České republice na neomezenou dobu zdarma využít službu Mobilní Rozhlas. Pomůže jim lépe a rychleji informovat seniory například o změnách nákupní doby v obchodech či o nových zavedených opatřeních. Služba může usnadnit i organizaci dobrovolníků, kteří například šijí stále nedostatkové roušky nebo pomáhají seniorům s nákupy.

Česká republika a celý svět se nachází v nelehké situaci kvůli šíření koronaviru. V této komplikované době se ukazuje, jak je důležitá pomoc jak občanů, tak i českých firem. „Zlepšit informovanost občanů je jedním z klíčových nástrojů, jak krizi zvládnout, proto jsme službu, kterou vyvíjíme již šest let, dali obcím k dispozici zdarma. Pro obec, která Mobilní Rozhlas využije, zřídíme účet do 24 hodin,“ uvedl Ondřej Svrček, jednatel společnosti, která službu zřizuje.

Zapojená města a obce získají možnost posílat občanům formou SMS zpráv akutní informace, jako je třeba zákaz vycházení. „Stovky měst a obcí, které už Mobilní Rozhlas využívají, prostřednictvím e-mailů a anket efektivně organizují dobrovolníky například pro šití roušek nebo nákupy starším občanům. Službu Mobilní Rozhlas oceňují také senioři a slabozrací, které je možné informovat prostřednictvím hlasových zpráv,“ popsal Svrček.

Funguje také na Slovensku

Bezplatná služba se aktuálně týká nejen České republiky, ale i Slovenska. V současné době Mobilní Rozhlas využívá 750 samospráv v obou zemích. Služba má přes 400 000 regis­trovaných uživatelů. Za poslední týden rozeslala přes 3 miliony cílených zpráv doručených přímo do telefonů občanů. Během minulého týdne se nově registrovalo dalších více než 50 000 osob. V rámci webové platformy Muj.MobilniRozhlas.cz, která slouží i pro registraci občanů ze zapojených samospráv, byla spuštěna sekce „Dotazy ohledně koronaviru“. Tato sekce byla vyvinuta pro město Most a po domluvě s primátorem Paparegou bude zdarma poskytnuta všem samosprávám, které o ni budou mít zájem. Občané se tak budou moci z webového rozhraní či z aplikace Mobilní Rozhlas jednoduše zeptat přímo vedení samosprávy na věci týkající se situace ohledně koronaviru.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu