Close search

Barack Obama se společně s rodinou stěhuje do nového domu: Jak vypadá sídlo bývalého prezidenta za 265 milionů?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Bývalý americký prezident, Barack Obama, si se svojí manželkou pořídil nové luxusní sídlo. Prostorný dům, který se nachází v prestižní oblasti Martha's Vineyard v americkém státě Massachusetts Obamu vyšel na 11,75 milionů dolarů (265 milionů korun). Bývalý lídr USA si ale nekupoval zcela neznámý dům, několik let předtím zde totiž trávil letní prázdniny se svojí rodinou. Jak ale vypadá sídlo, které učarovalo muži, který žil i v Bílém domě?

Manželé Michelle a Barack Obamovi si celkem dlouho vybírali dům, ve kterém budou se svými dcerami žít. Vítěznou volbou bylo nakonec rozlehlé sídlo, které se nachází ve velmi lukrativní oblasti Martha's Vineyard. Do této části bohatého státu Massachusetts často jezdí zámožní návštěvníci trávit letní dovolenou a výjimkou v tomto případě nebyl ani bývalý prezident USA se svojí rodinou.

Soukromá pláž

Nemovitost poskytne svému novému majiteli a jeho rodině rozlohu přes 650 čtverečních metrů. Prostorné sídlo je obklopeno krásnou přírodou a více jak 12 hektarů pozemku se nachází na pobřeží, které poskytne Obamovi a jeho rodině přístup k jezeru Edgartown Great Pond a svoji vlastní soukromou pláž.

Velká sleva

Bývalí majitelé požadovali za sedmi pokojovou nemovitost, která má 8 koupelen, původně skoro 15 milionů dolarů (338 milionů korun). I když detaily smlouvy se nezveřejnily, Obamovým se podařilo dům koupit za 11,75 milionů dolarů (265 milionů korun). Takže se bývalému prezidentovi podařilo vyjednat působivou slevu 73 milionů korun.

Žádná náhoda

Bývalý lídr USA si sídlo nevybral náhodou, s rodinou zde strávil několik posledních letních dovolených, takže manželé již celkem dobře věděli, co je bude v novém domě čekat. V letních měsících budou moct k opalování využívat velké množství balkónů a teras, které sídlo nabízí. V horkých dnech se budou moct zchladit u venkovního bazénu, nebo si jít zaplavat v jezeře, u kterého mají svoji soukromou pláž. Také rozlehlé prostory pozemku a krásná příroda jim nabídne možnost klidné procházky.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA DŮM, VE KTERÉM BUDE ŽÍT BÝVALÝ PREZIDENT USA:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu