Close search

Babí léto klepe na dveře. Kam v posledních teplých dnech vyrazit do přírody

pixabay Zdroj: pixabay

Poslední teplé dny jsou před námi, a proto přinášíme tipy na to, kam vyrazit s dětmi, na romantickou procházku nebo si jen tak pročistit hlavu se psem. Hlavní město skýtá krásné přírodní rezervace, parky a místa, kde se budete cítit krásně, jako byste byli daleko od šrumu velkoměsta.

Stromovka

Vedle holešovického Výstaviště leží královská obora zvaná Stromovka. Za hezkého počasí zde můžete i na vyznačených místech grilovat nebo vzít in-line brusle a projet se po upravených asfaltových cestách. Za návštěvu stojí i rybníky, které byly během posledních let revitalizovány. Vaše děti zaujme naučně-zábavná stezka, která vede celou oborou.

Divoká Šárka

Rozlehlá lesní oblast Divoká Šárka každého překvapí svojí skalnatou scenérií. V Šárce se budete cítit jako v oáze daleko mimo ruch velkoměsta. Je skvělá na procházky se psem, drandění s kočárkem a je také vyhledávaným cílem horolezců. V přírodním koupališti Džbán se už koupat nedá, ale pokud sem zavítáte v zimě, nezapomeňte si s sebou vzít brusle.

Havlíčkovy sady

Známé také jako park Grébovka se nachází v blízkosti Vinohrad a Vršovic. K parku přilehají vinice, kde si můžete zajít na víno a s krásným výhledem si vychutnat klid na slunných stráních. Kopcovitý terén vybízí k běhu nebo procházkám. Když je teplé počasí, lze si v Grébovce i připravit piknik. Ke vchodu přiléhající Vinohrady nabízí spoustu restaurací, kde si můžete po procházce dobít energii něčím dobrým.

Park Hvězda

V krásném anglickém parku najdete letohrádek ve tvaru šesticípé hvězdy, který symbolizuje spojení dvou protikladných sil do vzájemné energie. Pořádají se zde různé kulturní a společenské akce. Park je skvělý na procházky alejemi se psem, nebo se zde dá projet na kole. Využít můžete také dětské hřiště.

Ďáblický les

V okolí Prahy 8 se nachází ďáblický háj, kde často probíhají akce pro děti. Příjemný lesopark vybízí k procházkám a k výstupu na mystický kopec Ládví (359 m), který je opředený legendami a záhadami. V prostoru lesa je i několik jezírek, kde můžete narazit třeba na spoustu zajímavých živočichů, například čolka.

Nejčtenější články