Close search

Australské požáry nenechaly chladnými ani miliardáře: Kdo poslal jako pomoc miliony?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Již několik dlouhých měsíců bojuje Austrálie s ničivými požáry, které nešetří ani životy ani majetek. Přes osm milionů hektarů půdy již shořelo v ničivým plamenech a za oběť této přírodní tragédii padlo nejméně 28 lidí. Ničivé požáry nenechávají chladnými ani miliardáře a celebrity australského původu, kteří se také zapojili do boje s touto pohromou. Kdo ze slavných rodáků daroval Austrálii již nyní peníze na zotavení po požárech?

Lesní požáry sužují Austrálii od září loňského roku a za několik měsíců již stihly udělat obrovské škody. Australské úřady mluví o milionech uhynulých zvířat, více jak dva tisíce zničených domů a o skoro třech desítkách lidských obětí. Hustý kouř nyní zahalil Melbourne a kvalita vzduchu v této oblasti je jednou z nejhorších na světě. Tato přírodní katastrofa přilákala pozornost lidí po celém světě, ti se snaží místním obyvatelům, záchranným složkám i zvířatům pomoci.

Ohromná sbírka

Po celém světě vznikají dobročinné sbírky, které vybírají finanční a jiné dary na pomoc lidem a zvířatům, kteří doplatili na ničivý oheň. Největší sbírku v historii sociální sítě facebook se tak nedávno podařilo založit komičce Celeste Barber, která si ale zároveň neodpustila jízlivou poznámku vůči australským miliardářům, které kritizovala kvůli nečinnosti. Následně někteří z nich rychle zareagovali velkými peněžitými příspěvky. A vzhledem k tomu, že Austrálie se kromě krásných a ničivých požárů proslavila celou řadou úspěšných lidí, mezi nimiž jsou i mnozí slavní zpěváci nebo herci, nebyli miliardáři jediní, kdo přispěl na pomoc s požáry.

Štědří Australané

Andrew Forrest je jedním z nejbohatších mužů v Austrálii. Muž, jehož firma Fortescue Metal Groups podniká v těžbě uhlí, poslal dobrovolnickým organizacím a na financování budoucích snah o prevenci požáru 48 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). Velkou pomocnou ruku, podal své rodné zemi i slavný herec Chris Hemsworth, který se proslavil rolí Thora ve filmech Avengers. Herec věnoval na boj s požáry částku 1 milion dolarů (22,5 milionu korun). Australská herečka Nicole Kidman a její manžel Keith Urban darovali hasičům, kteří bojují s požáry a nasazují své životy, 500 tisíc dolarů (11,3 milionu korun). Stejnou sumu se rozhodla darovat i slavná zpěvačka Kylie Minogue.

Herec Russell Crowe například také pomohl místním hasičům, ale již v listopadu minulého roku, kdy jim věnoval 105 tisíc dolarů (2,4 milionu korun). Crowe se například nezúčastnil ani udílení cen Zlatý glóbus a jeho řeč, ve které upozorňoval na nebezpečí australských požárů na ceremonii přečetla herečka Jennifer Aniston.

Slavní dárci

Osud Australanů není lhostejný ani lidem po celém světě. Mnohé celebrity se přidávají k veřejným sbírkám a posílají na boj s požáry velké finanční obnosy. Mezi velmi štědré dárce patřil například britský zpěvák Sir Elton John, který během svého vystoupení v Sydney řekl, že daruje 1 milion dolarů (22,5 milionu korun). Stejnou částku slíbila věnovat i nejmladší miliardářka na světě, Kylie Jenner.

Pozadu nezůstala ani slavná americká moderátorka Ellen DeGeneres, která přes sociální sítě sdělila, že peníze darovala třem organizacím. Její peníze šly na účet australských hasičských složek, Červeného kříže a a organizace WIRES.

Přispět se rozhodla i zpěvačka Pink, která slíbila, že Austrálii věnuje 11,3 milionu korun. Kromě slavných osobností přispívají na pomoc Austrálii i lidé z celého světa.

PODÍVEJTE SE NA SLAVNÉ OSOBNOSTI, KTERÉ PŘISPĚLY NA BOJ S AUSTRALSKÝMI POŽÁRY:

Nejčtenější články