Close search

Aukro spouští měsíc listopad plný dobra - DOBROPAD

Aukro Zdroj: Aukro

Aukro spouští novou koncepčně ucelenou akci na podporu nezisku, Dobropad. Jde o sérii velmi zajímavých charitativních aukcí se čtyřmi vybranými neziskovými organizacemi. Ty do aukce vkládají skutečně originální zážitky s mediálními celebritami nebo unikátní předměty. Vždy půjde o lásku k přírodě, sportu, gastronomii a životu, tedy vše, co každý ocení. Dobropad probíhá od 1. do 29. listopadu 2022.

„Jde o poněkud netradiční doplňkovou formu podpory  a fundraisingu. Tentokrát jsme se rozhodli sami vybrané organizace oslovit a naplnili listopad v Aukru dobrem až po půdu. Cílem je vždy podpořit během jednoho týdne vybranou organizaci a také inspirovat ostatní firmy i jednotlivce, aby nezapomínali pomáhat i doma. Některé z našich unikátních zážitků připravených v rámci Dobropadu jsou přímo šité na míru i pro skupiny. Může to být atraktivní podnět pro firemní teambuilding nebo i odměna pro obchodní partnery. U každé aukce je v popisu uvedeno, pro kolik osob je zážitek určen,“ uvedl Jan Sadílek, CEO Aukro.cz

Každá ze 4 organizací má svého skrytého patrona, kterého mohou přihazující tipovat. Patron Lékařů bez hranic je úspěšný podnikatel, atlet a účastník zahraničních misí. Patron NROS dostane přihazující do formy, minimálně cukrářské. Díky hnutí DUHA se přihazující mohou ocitnout uprostřed divokých lesů a vítěz si kousek tohoto zážitku odnese i domů. A UNICEF vysílá legendu klubu New Jersey Devils, která na tréninku odkryje hokejové karty.

Vždy před začátkem aukce bude zveřejněn název organizace, termín aukce a speciální piktogram, který v sobě bude obsahovat indicie ohledně patrona, nikoli však konkrétní jméno. To se odhalí přímo až v den spuštění - a to včetně předmětu výhry, na který se bude v rámci dané aukce přihazovat. Itinerář zde:

1. - 8. listopadu          Lékaři bez hranic 

8. - 15. listopadu        NROS - Pomozte dětem 

15. - 22. listopadu      Hnutí duha 

22. - 29. listopadu      UNICEF

Aukro podporuje dobročinné organizace mnoho let, pomáhá s fundraisingem bez nároku na poplatky za úspěšný prodej. Jen od ledna 2022 se na charitativní aukce poslalo přes 4 740 000 korun.

Nač podpora půjde?

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti

Projekt Pomozte dětem, známý žlutým maskotem Kuřetem, pomáhá už 25 let znevýhodněným dětem v České republice žít kvalitnější a radostnější život navzdory handicapu a prostředí, ve kterém vyrůstají. Ze sbírkového konta se podporují projekty celoroční péče přímo o konkrétní znevýhodněné dítě. Pravidelná péče a důvěra, kterou mezi sebou hendikepované děti, rodiče a pracovníci z neziskových organizací mají, je nesmírně důležitá. Za získané peníze mohou děti jet na odlehčovací pobyty, chodit na rehabilitace, setkávat se pravidelně s kamarády se stejným znevýhodněním, navštěvovat zařízení, které jim pomáhají nebo se setkávat s dobrovolníky.

Lékaři bez hranic

Lékaři bez hranic od roku 1971 poskytují zdravotnickou a humanitární pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích ve více než 70 zemích světa. Financují je především soukromí dárci, nikoliv státy a mezinárodní instituce. Zdravotnickou a humanitární pomoc poskytují v oblastech devastovaných konflikty, přírodními katastrofami, epidemiemi a tam, kde zoufale chybí zdravotní péče. Každoročně léčí, očkují či operují miliony lidí po celém světě. 

Hnutí DUHA  

Prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Dokážou rozhýbat politiky a úřady, jednají s firmami a pomáhají domácnostem. Práci zakládají na odborných znalostech. Usilují o svobodnou a demokratickou společnost, která respektuje a chrání přírodu a zajišťuje čisté a zdravé prostředí pro život. A zachraňují lesy. 

UNICEF

Největší světová organizace, která se celosvětově zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje, byla založena roku 1946. Působí ve 193 zemích světa. Teploty v krizových oblastech nejen na Ukrajině nyní klesají každým dnem. S nimi bohužel klesají také šance na přežití milionů dětí, které jsou vystrašené, hladové, a které se nemají kam ukrýt před nočními mrazy. Potřebují pro ně zajistit teplé přikrývky, zimní vybavení, léky a zdravotnické potřeby, abych zabránili nejhoršímu. Pracovníci UNICEF jsou v první linii a neúnavně bojují o každý dětský život. Jejich prioritou je pomoc nejzranitelnějším dětem: sirotkům, nejchudším rodinám a těm, kteří žijí v těžko dostupných oblastech. 

Detailní informace jsou k dispozici zde

Nejčtenější články