Close search

Ashton Kutcher, hezoun ze seriálu Dva a půl chlapa: Tajemství jeho českých kořenů

TechCrunch [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)] Zdroj: TechCrunch [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Začínal jako atraktivní model s dokonalým tělem a krásnou tváří. Úspěch mu však přinesla i jeho příjemná povaha a nesporný herecký talent. V současnosti září na obrazovkách i jako herec v seriálu Dva a půl chlapa. Hvězda amerických romantických komedií a bývalý manžel oslnivé Demi Moore dobyl Hollywood, jeho původ přitom vede do Evropy.

Kutcher neboli Kučera

V žilách populárního herce koluje z většiny česká krev. Na otcově i matčině straně Ashtona Kutchera lze najít české předky. Jeho rodiče jsou dokonce vzdáleným bratrancem a sestřenicí.

Christopher Ashton Kutcher se narodil 7. února 1978 v Cedar Rapids ve státě Iowa, stejně jeho otec, dědeček a pradědeček Earl.

Jeho prarodiče z otcovy strany však pocházeli z Česka, byl to Jan Kučera, ve státech John Kutcher, který se zde oženil s Češkou Annou Lenoč (Lenoch). Ti spolu pak měli i syna Michaela, který si ve státech začal říkat Mike a oženil se s Alicí Beth Sedlacek. Již jméno Sedlacek, Ashtonovi prababičky, vypovídá o jejím původu. Byla to dcera Františka Sedláčka a Anny Novotné. Alice a Mike spolu pak měli syna Earla. Earl si vzal Adeline Mary Fisher, i ta měla český původ.

Sestra Earla Leona Alice Kutcher se stala také Ashtonovou prababičkou z matčiny strany. Jeho matka je ze čtvrtiny Češka, ze čtvrtiny Němka a z poloviny Irka.

Obyčejná herecká rodina? Nenechte se mýlit!

Ashton Kutcher možná vypadá jako typický americký hezounek, ale je to víc Čech než Američan. Svoji rodinu navíc rozšířil i směrem na východ, když se podruhé oženil.

Za manželku si vzal hereckou kolegyni Milu Kunis. Mila, původním jménem Milena Markovna Kunis, se narodila na Ukrajině, v době, kdy byla součástí Sovětského svazu. Do USA se přestěhovala až ve svých sedmi letech, spolu se svými ukrajinskými rodiči.

Ashton Kutcher a Mila Kunis spolu mají dvě děti a žijí dle svých vlastních slov docela obyčejným životem. Na natáčení často chodí celá rodina, aby se rodiče střídali v péči o děti. Jak Ashton, tak Mila se i jako rodiče nadále věnují své herecké kariéře.

Jedna z nejvlivnějších celebrit světa

Ashton Kutcher není jen talentovaným hercem, projevil se i jako schopný investor. Forbes ho kvůli tomu označil jako jednu z nejvlivnějších celebrit, časopis TIME ho zařadil na svůj seznam stovky osobností, které mají největší vliv na dění světa.

Přestože se snaží své děti nerozmazlovat, zdaleka nevydělává jenom prostřednictvím filmových honorářů, a že nejsou zrovna malé. Investuje do akcií technologických společností jako Skype, Foursquare nebo Airnb. Dokonce se chopil funkce produkčního inženýra společnosti Lenovo. Není náhodou, že to byl právě Ashton Kutcher, kdo ztvárnil legendárního podnikatele Steva Jobse v životopisném snímku režiséra Joshuy Michaela Sterna.

Ashton se angažuje také v charitativní činnosti, již od roku 2009 působí v mezinárodní organizaci na ochranu lidských práv, kterou založil se svoji bývalou ženou Demi Moore. Jako Thorn se nyní tato organizace věnuje zejména digitálním hrozbám, aktivně bojuje proti dětskému zneužívání, kyberšikaně a dětské pornografii.

PODNIKATEL, HEREC I MODEL. PODÍVEJTE SE NA ASHTONA DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu