Close search

Aromaterapie si poradí s viry i chmury

www.nuspring.cz Zdroj: www.nuspring.cz

Víte, že vám inhalování vůní může pomoci zbavit se nespavosti, úzkostí, depresí, ale i zánětů, infekcí či nachlazení? Možná jste k účinkům esencí na lidské zdraví skeptičtí, ale zkušenosti i věda mluví jasně. Aromaterapie má své kořeny již ve starověku. Ve 20. století se na ni již začalo nahlížet vědecky. Dva francouzští lékaři tenkrát prokázali antibakteriální účinky éterických olejů a jejich pozitivní vliv na lidský organismus.

V současnosti se aromaterapie dostává do čím dál většího povědomí v domácnostech i zdravotnických oborech. V dnešní uspěchané době plné stresu vonné esence nabývají obzvláště na významu. Jsou přirozenou a zcela bezpečnou cestou k navození psychické pohody a uvolnění.

Zahrada Nobilis Tilia voní Českým Švýcarskem

Mezi nejznámější české výrobce esenciálních olejů patří bezpochyby Nobilis Tilia. Jejich centrum aromaterapie najdete na krásném magickém místě na Vlčí Hoře v Českém Švýcarsku. Jejich zahradu plnou bylinek a květin můžete navštívit v jakémkoliv ročním období. Za značkou Nobilis Tilia stojí diplomovaní aromaterapeuti již od počátku 90. let. Kromě vůní je doménou Nobilis Tilia i 100% přírodní kosmetika, převážně v bio kvalitě. Těžko v tuzemsku najdete jiného výrobce takto čisté přírodní kosmetiky.

Esenciální olej stačí nakapat do difuzéru, na keramickou destičku nebo do aroma lampy. Pak už jen nechte esenci rozvonět místností. Níže uvádíme nejoblíbenější olejíčky Nobilis Tilia a jejich vliv na zdraví. Všechny si můžete zakoupit na e-shopu s přírodní a bio kosmetikou NuSpring.cz.

www.nuspring.cz

Voňavou zahradu Nobilis Tilia v Českém Švýcarsku můžete navštívit po celý rok

Na posílení imunity a proti virům

Kajeput

Kajeput bělavý je přírodní antibiotikum. Má blahodárné účinky na dýchací a imunitní systém. Ulevuje i při virových onemocněních. Voní svěže a dodává optimismus a sebedůvěru.

Tea tree

Tea tree patří mezi vyhlášené antibakteriální i protivirové pomocníky. Posiluje imunitu a má hojivé a dezinfekční účinky. Krásně hojí akné i afty.

Respirant

Směs olejů Respirant pomáhá při nachlazení, uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání. Podporuje vylučování škodlivých látek z organizmu. Má intenzivní bylinkovou vůni.

Na zlepšení nálady

Kadidlo

Sladká vůně kadidla má meditativní účinky. Ulevuje od nervového napětí, úzkostí a depresí. Působí proti nespavosti a pročisťuje mysl.

Bergamot

Sladká dřevito-bylinná vůně bergamotu pomáhá při podrážděnosti, nespavosti a depresích. Mírní pocity úzkosti i negativní projevy PMS.

Rozmarýn

Rozmarýn pomáhá rozproudit energii i krevní oběh. Odbourává melancholickou náladu. Zlepšuje soustředění i paměť a voní po bylinkách s dřevitými tóny

Značka Nobilis Tilia nabízí i mnoho jiných esencí na nejrůznější neduhy. Včetně designových mlhových difuzérů či keramických destiček. Pročichejte se k lepšímu zdraví i psychice.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu