Close search

Antikoncepce změní podobu. Místo prášku si můžete obléknout klenoty

Georgia Tech Zdroj: Georgia Tech

Antikoncepce umožňuje ženám po celém světě plánovat početí svého potomka, pomáhá tak v dosažení vzdělání, nebo kariérním postupu. Možná i proto se vědci z americké univerzity rozhodli něžnému pohlaví nabídnout více možností, jak antikoncepci přijímat. Jejich nápad je skutečně originální, v budoucnu totiž může stačit si jenom na sebe vzít náušnice.

I když je téma antikoncepce v mnohých zemích po celém světě stále ještě kontroverzní a na základě kulturních standardů někdy i nevítané, ovlivňují tyto léky životy milionů žen zásadním způsobem. Pro mnohé ženy chtějí založit rodinu a usadit se s milovaným partnerem, stejně tak ale chtějí mít vzdělání a práci, která by je naplňovala.

Na trhu sice existují různé druhy antikoncepce, přesto vědci z americké univerzity Georgia Tech přišli se zajímavým nápadem, jak nabídku ještě zpestřit. Výzkumný tým ukázal světu šperky, které mohou v budoucnu představovat nový druh antikoncepce.

Speciální náplast

Samotné šperky, ani kov, ze kterého jsou vyrobeny, žádné látky neobsahují. Zásadní změnu přináší až speciální náplast obsahující hormony. Při kontaktu náplasti s pokožkou dochází k uvolňování potřebných látek do ženského těla a přivádějí k požadovanému antikoncepčnímu efektu.

Náplast je natolik kompaktní a jemná, že se dá nasadit na zadní část mnoha různých šperků. Takže ve chvíli, kdy si žena například pořídí hodinky nebo náušnice s podobnou náplastí a vezme si je na sebe, při kontaktu s její kůži již tělo bude absorbovat potřebné látky.

Testování na lidech?

Vědci uvádějí, že k testování na lidech ještě nedošlo, přesto předchozí testy ukázaly, že hormony se tímto způsobem velice rychle dostávají do krevních oběhu a přinášejí požadovaný výsledek stejně dobře jako prášky. Výzkumný tým k tomuto neobvyklému nápadu uvedl, že chtěl ženám v dnešní moderní a hektické době nabídnout více možností, jak plánovat rodinu.

Nejčtenější články