Close search

Anthony Hopkins prodává dům na útesu za téměř 300 milionů. Je to prý nezničitelná investice

Wikimedia Commons/gdcgraphics, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/gdcgraphics, CC BY-SA

Po dvaceti letech života prakticky na pláži opouští hollywoodský veterán Anthony Hopkins sídlo, ve kterém se věnoval i své druhé kariéře - malování. Žil v luxusu, nebo střídmosti?

Dvaaosmdesátiletý herec loni natočil drama Dva papežové, které mu vyneslo nominaci na Oscara, předtím byl hlavní tváří dvou sezon oceňovaného seriálu Westworld. Navzdory úctyhodnému věku nepřestává pracovat a neotáčí k ruchu a shonu filmového světa zády.

I svůj dům v Malibu se rozhodl uvést na trh, protože chce bydlet blíž k centru Los Angeles. Opustí tak o poznání tišší pobřežní místo, které bylo od velkoměsta vzdáleno necelých 60 kilometrů. Autem by to sice neměla být ani hodina, ale jde jen o teorii, protože doprava rozhodně není plynulá.

Hopkinsovo hnízdo

Herec původem z Walesu si Malibu hodně oblíbil. V roce 2011 řekl magazínu People, že se narodil v zemi, kde je vše šedé. „Přišel jsem sem v roce 1973 a miloval tu barvu. Myslel jsem, že jsem v ráji. A stále si to myslím," dodává.

Jako první rozhodně zaujme místo, na kterém se sídlo nachází. Je posazeno na okraji útesu nad pláží a nabízí úchvatný výhled na Pacifický oceán. Na ten je dobře vidět z každého pokoje hlavní budovy, i ze sauny s prosklenou zdí a střechou.

Stavba pochází z roku 1958 a spíše než plážovou vilu připomíná anglické sídlo. Arkýřová okna vyčnívají z výrazné cihlově červené střechy. Na ploše zhruba 1200 metrů čtverečních nabízí pět ložnic a pět koupelen, dva krby a obrovský obývací pokoj.

Kuchyňské vybavení je ze světlého javorového dřeva, se spotřebiči z nerezové oceli a dostatkem úložného prostoru. Je zde také kout s arkýřem, kde si můžete pochutnat na jídle s výhledem na oceán. Stačí udělat několik kroků přes francouzské dveře, které vedou na čerstvý vzduch. Zajímavé je, že nemovitost neoplývá žádnými luxusními výstřelky a působí příjemně civilně, dalo by se říct až konzervativně.

V domku u bazénu je také umělecká místnost, ve které Hopkins v uplynulých letech rozvíjel vedlejší kariéru - malování. Obrazy rozdává především svým přátelům z řadů hollywoodských hvězd.

Nezničitelná investice

V roce 2018 v okolí vypukl tzv. Woosleho požár, který si vyžádal tři životy a poničil 1643 nemovitostí. Včetně domů Liama Hemswortha, Gerarda Butlera, Neila Younga nebo Kim Basinger. Hopkinsův dům jako zázrakem přečkal bez škrábance, byť třeba sousední sídlo lehlo popelem.

Nyní se hercova nemovitost prodává za 11,5 milionu dolarů (287 milionů korun) a i kdyby nakonec šel s cenou trochu níž, rozhodně vydělá. V roce 2001 ji totiž koupil za 3,8 milionu (podle tehdejšího kurzu cca 144 milionů korun).

Na dům Anthony Hopkinse se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: The Agency

Nejčtenější články