Close search

Anna Wintour radí, jak se obléknout na pracovní pohovor. Co si vzít na sebe podle šéfky Vogue?

Instagram Zdroj: Instagram

Vhodné oblečení je neoddělitelnou součástí každého pracovního pohovoru. Co si ale vzít na sebe, když se chystáte navštívit věhlasnou mezinárodní společnost, nebo kosmetickou firmu? Anna Wintour, šéfredaktorka magazínu o módě, na to má jasný názor.

Vhodně zvolené oblečení se dá počítat jako součást vaší osobnosti, kterou prezentuje na pohovoru před zcela neznámými lidmi. Potenciální budoucí zaměstnavatelé mají jen pár chvil na vše posouzení. Odpovídající vzdělání, pracovní praxe a osobnost jsou samozřejmě základem, bez kterého se o některé pozice nejde ucházet. Ale správně zvolené oblečení může fungovat jako eso v rukávu, které vám zajistí zájem ostatních. 

Kdo jiný by měl ale vědět o oblečení více než světově proslulá šéfredaktorka amerického módního magazínu Vogue? „Pro mě je fascinující sledovat, jaké oblečení si občas lidé vezmou na pohovor. Někdy mám pocit, že si to oblečení snad koupili ještě to samé ráno nebo večer předtím. Prostě nic, co by odpovídalo jejich osobnosti,“ řekla Wintour. 

Podle jejich slov je důležité pamatovat, do jaké společnosti člověk přichází. Uchazeč o zaměstnání by ale také neměl zapomenout, kdo je on sám. Koneckonců firma nenajímá vaše oblečení. To za vás práci neudělá.

Wintour také prozradila, že jednou k ní přišel na pohovor mladý muž. Pro tuto příležitost si oblékl šaty a přišel i s kabelkou. Šéfredaktorka řekla, že muže okamžitě na danou pozici přijala. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu