Close search

Angelina Jolie o Bradu Pittovi: Trpěla jsem, když vzal práci u člověka, který mě obtěžoval

Wikimedia Commons/Remy Steinegger, CC BY-SA 2.0 Zdroj: Wikimedia Commons/Remy Steinegger, CC BY-SA 2.0

Rozvod Angeliny Jolie a Brada Pitta pořád rezonuje. Angelina sice o detailech nemluví, ale teď pro britský list Guardian přeci jenom odhalila několik detailů ze svého života.

Angelina Jolie nedávno vydala knihu s názvem Know Your Rights and Claim Them: A Guide for Youth (Poznejte svá práva a trvejte na nich: Průvodce pro mladé) a u té příležitosti dala Guardianu otevřený rozhovor, v němž nechala nahlédnout i do svého soukromí.

Angelina Jolie a Harvey Weinstein

Ohledně svého rozvodu s Bradem Pittem moc prozradit nechtěla, neboť ani po pěti letech od prvního podání na soud ještě není všechno ukončeno. Ale protože se věnuje právům dětí a mládeže, tohle bylo velkým tématem. A k tom došlo na její vlastní potíže s ochranou osobního prostoru.

Začala jsem pracovat opravdu mladá, abych pomohla matce platit účty. A netušila jsem, jaký přístup si zasluhuji jako mladá dívka a lidská bytost. Neměla jsem pocit, že jsem se narodila s těmi právy,“ vzpomíná Jolie.

A když padla otázka na to, jestli má negativní zkušenosti i z Hollywoodu, Angelina odpovídá, že nejde o žádné překvapení. A ukazuje prstem na Harveyho Weinsteina. O neblaze proslulém producentu se dlouho šeptem říkalo, že zneužívá svého postavení. Pak díky hnutí MeToo skončil před soudem a loni dostal trest ve výši 23 let. A to ještě běží jeden proces, kde mu hrozí souhrnných 140 let…

Hádka s Bradem Pittem

Vraťme se ale k Angelině. Když koncem 90. let točila s Weinsteinem romantické drama Podoby lásky, udělal něco, co bylo podle herečky daleko za hranicí. Něco, co nešlo jen tak přejít. Požádala svého tehdejšího manžela Jonnyho Lee Millera, aby šířil mezi svými kamarády v Hollywoodu varování, ať nenechávají své dívky osamotě s Weinsteinem, tehdy jedním z nejmocnějších producentů vůbec.

O něco později nabídli Angelině roli ve filmu Letec, ale protože za ním stál Weinstein, odmítla. I přesto, že režíroval Martin Scorsese a v hlavní roli se objevil Leonardo DiCaprio. Takové nabídce se bez vážného důvodu odolává jenom těžko.

Už jsem se s ním nikdy nespojila, ani s ním nepracovala. Proto pro mě bylo těžké, když to udělal Brad,“ vzpomíná Jolie. Její manžel dostal roli ve snímku Hanebný pancharti slavného Quentina Tarantina, který pro Weinsteina pracoval dlouhodobě. Hádali jsme se. Hodně mě to ranilo,“ vzpomíná na Jolie na dobu, kdy Brad s Weinsteinem spolupracoval i poté, co mu o řekla dávném incidentu. Odmítla se pak zúčastnit čehokoliv spojeného s tímto filmem, aby náhodou nepotkala Weinsteina. Toho spravedlnost dostihla až o deset let později.

Zdroje informací:
Theguardian.com: Angelina Jolie: ‘I just want my family to heal’
Deadline.com: “We Fought About It. Of Course It Hurt,” Jolie Says Of Pitt Working With Weinstein Again After Her Assault Allegation

Nejčtenější články