Close search

Alexa Chung: Další významná žena v módním průmyslu

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Žila jako normální děvče do doby než ji v 16 letech objevili na festivalu. Alexa Chung se od té doby věnovala modelingu a stala se múzou návrhářů. Z modelingového světa odešla navrhovat oblečení pro jiné značky a po zhruba deseti letech se rozhodla založit svou vlastní značku světového formátu.

Na první pohled sympatická žena si pomalu, ale jistě buduje své místo v módním světě. Na Instagramu její zajímavý styl sleduje momentálně 3,5 milionu lidí.

Jak začínal její život?

Anglická modelka, spisovatelka, influencerka a módní návrhářka se narodila 5.listopadu 1983 ve Velké Británii. Přesněji ve městě Privett. Její matka je Angličanka, ale jak naznačuje už její příjmení, otec je Čínského původu.

Nejdříve navštěvovala střední Perins školu a dále pokračovala na vysokou školu Peter Symonds ve Winchesteru.

Začátky úspěšné kariéry

Nejdříve se věnovala modelingové dráze. K této činnosti se dostala v šestnácti letech, kdy byla objevena na festivalu v Readingu. Stala se tváří časopisu Elle Girl a CosmoGIRL a objevovala se ve videoklipech. Chodila přehlídky, nebo fotila pro významné návrháře jako jsou: Vivienne Westwood, DKNY Jeans, Pepe Jeans.

Zhruba po čtyřech letech opustila kariéru modelky a vydala se na cestu módní žurnalistiky.

Díky svému osobnímu stylu se stala múzou návrhářů a najdete ji vždy v prvních řadách světových přehlídek.

Buduje svou vlastní značku

Alexa má zhruba desetiletou praxi v navrhování oblečení pro jiné značky. Uznala že je na čase postavit se na své vlastní nohy a pod svým jménem založila v Londýně v roce 2016 módní značku ALEXACHUNG.

Na svém webu napsala upřesnění vize značky: „Vytvářet oblečení, které lidé chtějí nosit. Kombinující pařížskou eleganci, New York a britský smysl pro humor, je inspirována vším, od Jane Birkin po pruhovaný svetr Davida Hockney.“

Její kolekce bude vycházet čtyřikrát ročně v mezinárodním měřítku a bude k dostání ve více než patnácti zemích.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE:

Nejčtenější články