Close search

Afrodiziaka na talíři: Ženy dostane do nálady šafrán, muže vzpruží ostružiny

Freepik Zdroj: Freepik

Když se mluví o jídlech s afrodiziakálními účinky, každý si hned vzpomene na ústřice. Jenže kromě toho existuje spousta potravin na navození lepší nálady a zvýšení libida, které máme hned po ruce. Některé z nich popsal magazín Eat This.

Afrodiziakum je, zjednodušeně řečeno, jakákoli látka, která zvyšuje sexuální touhu. Může jí o jídlo nebo lék, důležité je, že díky němu nám roste libido, potěšení z intimní činnosti nebo dojde ke zlepšení potence.

Potraviny jako afrodiziaka

Šafrán je koření, které se používá v mnoha indických pokrmech, a dnes jej seženete v každém supermarketu. Nejenže dodá jídlu spoustu chuti, ale má také afrodiziakální vlastnosti. Podle jedné studie byla skupině mužů s erektilní dysfunkcí podávána 200miligramová tableta šafránu každé ráno po dobu 10 dnů. Po uplynutí této doby se u nich zvýšil počet a délka erekcí.

Šafrán však není dobrý jen pro pány. Studie publikovaná v Human Psychopharmacology ukazuje, že 30 miligramů šafránu denně zvyšovalo úroveň vzrušení u žen. Bylo to také spojeno s vyšší úrovní přirozené lubrikace.

Další afrodiziakální potravinou je avokádo. Obsahuje zdravé nenasycené tuky, které jsou důležité pro zdraví hormonů. V avokádu najdeme i histamin, který se uvolňuje během orgasmu nebo když se člověk vzruší.

Poztivní účinky má také bobulové ovoce, zejména ostružiny. Jsou vhodné pro celkové zdraví organismu. Ale díky obsahu flavonoidů mohou mužům pomoci udržet erekci. Zejména ostružiny jsou spojeny s nižším rizikem erektilní dysfunkce. Periodikum Pharmacognosy Review navíc píše, že flavonoidy zlepšují kvalitu spermií...

Zdroje informací:
Ncbi.nlm.nih.gov: Exploring scientifically proven herbal aphrodisiacs
Eatthis.com: 7 Aphrodisiac Foods To Boost Your Libido & Get in the Mood
Sciencedirect.com: Evaluation of Crocus sativus L. (saffron) on male erectile dysfunction: A pilot study
Onlinelibrary.wiley.com: Saffron for treatment of fluoxetine-induced sexual dysfunction in women: randomized double-blind placebo-controlled study

Nejčtenější články