Close search

A přece tomu věříme: 5 naprostých nesmyslů, kterých se držíme celý život

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Některé věci nám jsou vštěpovány odmala a my jim automaticky věříme. Mnohdy je ale pravda někde úplně jinde. Tady je 5 nesmyslů, které máme pod kůží.

1. Zuby si musíme čistit po každém jídle

Dnes je již vyvráceno, že čím častěji si budeme zuby drhnout, tím lépe. Samozřejmě, že o svůj chrup bychom se měli starat, ale ústní hygienu v podobě čištění provádějme maximálně dvakrát denně. Pokud si budeme zuby drhnut častěji, jen tím narušíme zubní sklovinu a na zubech se nám mohou vytvořit fleky.

2. Odřeniny a rány potřebují větrat

Vzpomínáte si na doby, kdy jste pravidelně domů chodili s rozbitými koleny a lokty? Maminka vám ránu vyčistila kysličníkem a nutila vás, abyste si ji nechali větrat. Omyl! Naopak po zastavení krvácení a očištění je lepší ránu přelepit náplastí či obvázat. Na vzduchu se totiž rána příliš rychle vysuší a vytvoří se strup. Přebytečný sekret čistící ránu nemá kudy odtékat a rána se tak mnohem déle hojí.

3. Káva škodí zdraví

Podle nejnovější studie vás káva ani nedehydratuje, ani nemá negativní vliv na váš krevní oběh. Naopak z výsledků studie vyplynulo, že pití kávy má blahodárné účinky.

4. Vajíčka nesmí jíst lidé s vysokým cholesterolem

Tohle určitě slyšel každý z vás! Ano, vajíčka obsahují vysoké množství cholesterolu, ale většinu cholesterolu si tvoří vaše tělo samo. Takže pokud mu ho dodáváte stravou, sníží vlastní produkci. Nebojte se proto jíst vajíčka, váš cholesterol to nijak neovlivňuje.

5. Seďte rovně, jinak si křivíte záda

Také jste schytali výchovný pohlavek, že sedíte nakřivo? Přitom je to celé jinak. Pokud sedíte v polosedu, pololehu opřeni dozadu pod úhlem 130 °, uvolňuje se vám ploténka a bederní páteř a záda vás dokonce přestávají bolet!

Nejčtenější články