Close search

9 nejlepších pláží v Dominikánské republice – kde si užijete luxus a krásy Karibiku?

Invia.cz Zdroj: Invia.cz

Pobřeží Dominikánské republiky je plné úchvatných pláží, od oáz klidu zašitých dál od turistických center až po místa, kde se pořádají večírky prakticky nonstop. Dominikána uspokojí všechny, ať už plánujete relax na pláži, road trip nebo rozlučku se svobodou. Je celoročně omývána teplou vodou a její příjemné karibské klima vás nezklame.

Nově navíc s cestovní agenturou Invia můžete využít přímého letu na Dominikánskou republiku z Prahy i Brna. Nalaďte se na vaši příští dovolenou, zde je 9 nejlepších pláží Dominikánské republiky.


Pláže Bavaro / Punta Cana

All-inclusive resorty nabízí tolik žádaný stoprocentní relax a Punta Cana má jedny z nejznámějších pláží na Dominikáně. Pláže na pobřeží Punta Cana se svým jemným bílým pískem a teplou vodou vyrovnají plážím kdekoli jinde v Karibiku. Můžete také si užít vodní sporty jako surfování, šnorchlování nebo potápění. V centrální oblasti (zejména Bavaro) se můžete potýkat s trochu horší infrastrukturou, nicméně to nebrání vaší idylické karibské dovolené.

Playa Rincón

Dokonalá pláž Playa Rincón v Las Galeras (na poloostrově Samana na západě ostrova) s měkkým, téměř úplně bílým pískem a nádherně modrou vodou vhodnou ke koupání se táhne nepřerušovaně 3 km.

Je zajímavá tím, že na západním konci pláže se vine malá říčka, která je skvělá pro rychlé okoupání ve sladké vodě. V pozadí roste hustý palmový les. Několik restaurací tu nabízí pokrmy z mořských plodů a najdete tu i půjčovnu lehátek. Klidně zde strávíte celý den a ani si nevšimnete.

Většina lidí sem přijíždí lodí; standardně se z Las Galeras odjíždí kolem 9. hodiny ráno a vyzvedne vás zpáteční loď okolo čtvrté odpoledne. Cesta trvá asi 20 minut.

Playa Boca Chica

Chcete-li si užít živou zábavu, je Playa Boca Chica tou správnou volbou. Typicky karibský bílý písek a klidné vody s drobnými vlnkami střídá bujará zábava u barů a stánků. Playa Boca Chica lemují ulice Av Caracol a Av 24 de Junio a stánky s jídlem, restauracemi a bary, kterým stíní vysoké kokosové palmy.

Tip: Před výběrem dovolené si prolistujte online leták Invie a ujistěte se, že vám neunikne žádná zajímavá sleva.

Přes den je pláž plná místních obyvatel i cizinců a prodejců všeho možného od ovoce přes doutníky až po velká plátna s haitskými obrazy.

Playa Grande

Dlouhá, široká, pláž s akvamarínovou vodou na jedné straně a hustým lemem palem na straně druhé. Strohé bílé útesy u Río San Juan vystupují v dálce do oceánu. Navíc vás tu naučí surfovat.

Playa Los Mino

Tato malá písečná pláž v Río San Juan patří k nejlepším vesnickým plážím Dominikánské republiky a je snadno dostupná ze silnice pod Bahía Blanca. Bílý písek, zelený pás vegetace, sluneční paprsky, a azurová voda - zdejší atmosféra je na hony vzdálená all-inclusive rezortům.

Playita

Na Playitu (Malou pláž) se snadno dostanete pěšky nebo motoconcho. Je to rozkošný úsek s teple bílým pískem a mírným příbojem, který lemují vysoké, dramaticky nakloněné palmy. Na hlavní silnici jižně od Las Galeras hledejte směrovky k hotelu La Playita, které ukazují na polní cestu vedoucí na západ. Na pláži si můžete pronajmout lehátka.

Playa Los Patos

Playa Los Patos (Kachní pláž) je krásná pláž s bílými kameny a je idylickým a lehce atypickým místem. Ze svahu hory zde stéká nejkratší řeka v Karibiku a její čistá a chladná voda zde vytváří mělkou lagunu, než se vlévá do oceánu.

V chatkách podávají jídlo za rozumnou cenu a mají i studené pivo. O víkendech je tato lokalita jižně od Barahony přeplněná dominikánskými rodinami, ale uprostřed týdne je tu mnohem klidněji.

Playa Cosón

Písek na Playa Cosón, 8 km západně po hlavní silnici od Playa Bonita v Las Terrenas, je spíše béžový než bílý a voda spíše zelenkavá než modrá. Dvě malé říčky tu protékají hustým palmovým lesem a vlévají se do oceánu. Na pláž se dostanete jednoduše taxíkem.

Pláž Kite Beach

Dva kilometry západně od Cabarete za větrných dnů můžete pozorovat desítky draků. Kiteři všech úrovní dovedností vypouští často opravdu obrovské draky na 30 metrů dlouhých šňůrách. Šikovní kiteři s nimi umí opravdové kousky. V těchto dnech se tu nedá moc koupat, ale zážitek je to rozhodně unikátní.

Nejčtenější články