Close search

6 věcí, které nikdy nedělejte na prvním rande, jinak už další schůzka nebude

People.howstuffworks.com Zdroj: People.howstuffworks.com

Také zastáváte názor, že na prvním rande se nedá nic zkazit? Existuje bezpočet návodů, jak se obléci, chovat či nechovat, o čem konverzovat. Ale přes to všechno se vaše první schůzka nemusí vydařit. Jsme jen lidé a následující výčet „zabijáků“ prvního rande se může stát každému z nás. Poučte se z něj.

1. Přehnaně dychtiví

Zda se vám neuvěřitelné, kolik věcí máte společných? Od názorů po koníčky. Ale nezahlcujte ho přehnaným přílivem vášnivých emocí.

„Pokud se rande vydařilo, rozhodně uspořádejte další, jen mu možná neposílejte nespočet esemesek a nevyhlašujte, že je vaší novou nehynoucí láskou,“ řekla deníku The Independent Barbara Bloomfield, členka vztahové poradny Relate.

„Zároveň se na rande vyhněte tématům, jako zdali chce děti nebo svatbu. Tyto druhy konverzací raději přenechejte párům v dlouhodobých, pevných vztazích,“ doplnila.

 

2. Nadměrně mluvíte o sobě

Všichni to víme, přesto se nevyhnete tomu, abychom na prvním rande mistrně nerozebírali náš život. „Lidi obvykle začnou brblat, protože jsou nervózní. Nebo jen nemají potřebné komunikační dovednosti,“ řekla Bloomfield.

Budoucího partnera také odradí přílišné vychloubání. Téměř polovina lidí ho označila za největšího zabijáka na první schůzce.

 

3. Hrubost vůči obsluze

Podle průzkumu The Independent z roku 2014 je nezdvořilost vůči personálu odstrašujícím příkladem pro vztah.

„Je to zásadní odrazující prvek, když je někdo na rande hrubý k obsluze,“ řekla čtyřiadvacetiletá Rhiannon. „Nutí mě to si myslet, že svou zdvořilost předstírá, jen aby na mě zapůsobil, ale ve skutečnosti to dobrák není.“

 

4. Opilost

Jedna sklenka vína může uvolnit napětí, ovšem ve větším množství může napáchat neplechu. Lomcuje s vámi nervozita? Objednejte si sklenku martini nebo něčeho jemnějšího, ale mějte sami nad sebou kontrolu. Nadměrná konzumace alkoholu na prvním rande rozhodně dobrý dojem neudělá. Svému protějšku tak dáváte příležitost pro bujnou představivost, co za tím vězí. Nervozita? Osobní problémy? Nebo dokonce sklony k alkoholismu? Jen opravdový dobrák se v takových situacích slituje a přijme pozvání na druhé rande.

 

5. Hovoření o bývalých partnerech

Mže se to zdát zcela zřejmé, ale i tak to většina z nás dělá. „Je přirozené, že se náš ex přimotá do konverzace během rande, ale snažte se takové zmínky vědomě snížit na minimum,“ doporučila Bloomfield. Můžete tím totiž vyvolat dojem, že jste se přes rozchod ještě nepřenesli. Tím svého nápadníka nikterak neoslníte.

 

6. Kontrolování telefonu

Dnešní společností se rozšířila choroba neustálého kontrolování internetového obsahu. Stali se z nás závisláci na svých smartphonech. A to je důvod, proč se tolik schůzek nepovede. Přehnané kontrolování vyvolá u druhé strany pocit, že vás nezajímá. A další rande už se konat nejspíše nebude.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu