Close search

6 tipů na dárky pro teenagera, které nezůstanou ležet v koutě

vzdusin.cz Zdroj: vzdusin.cz

Když jsou děti malé, nakupování dárků je poměrně snadné. Auta, panenky, kuchyňky nebo stavebnice najdete v každém hračkářství, a pokud při výběru neuděláte nějakou zásadní chybu, odmění vás radostný pohled vašeho dítka, když dárek uvidí.

Když jsou děti malé, nakupování dárků je poměrně snadné. Auta, panenky, kuchyňky nebo stavebnice najdete v každém hračkářství, a pokud při výběru neuděláte nějakou zásadní chybu, odmění vás radostný pohled vašeho dítka, když dárek uvidí. 

Jenže s teenagery to bývá složitější. Hračky už nejsou nic pro ně a jejich koníčky jsou proměnlivé jako aprílové počasí – co je zajímá tento týden, může být během pár dní zcela pasé. Je potom těžké přijít s dárkem, který při prvním úklidu nenajdete nacpaný v zadním rohu skříně.

Jak si s výběrem dárku pro teenagera poradit? Inspirujte se našimi tipy – jsou velmi všestranné a vycházejí z aktuálních trendů, takže jsou zaručeně v kurzu!

1. Přenosný projektor

Mladí lidé už dávno nekoukají na televizi. Dnešní mladá generace využívá spíše streamovací platformy, jako je například Netflix. Mohou si vybrat, na co se budou dívat, a nemusí sledovat dlouhé reklamy.

Mnohem lepším společníkem je pro ně projektor, který lze přemístit podle potřeby a umožňuje snadné připojení k počítači či chytrému telefonu. Teenageři ho navíc mohou využít nejen na sledování filmů a seriálů, ale také hraní her – stačí ho jen připojit k herní konzoli. 

2. Instantní fotoaparát

Zatímco my dospělí analogové fotoaparáty nahradili digitálními, mladí se opět vrací ke klasice. Nezajímají je však fotoaparáty na film, ale ty instantní – proč by také ztráceli čas vyvoláváním fotek, když je mohou mít v ruce okamžite po pořízení.

Jestliže tedy doma máte fanouška focení – a nemusí to být ani žádný umělec – instantním fotoaparátem neboli „instaxem“ ho jistě potěšíte. Když k tomu přidáte několik náplní, bude mít o zábavu postaráno na několik měsíců.

3. Elektrokoloběžka

Kterému teenagerovi se chce v dnešní době chodit pěšky? Čím více komfortu, tím lépe, a proto jsou v dnešní době tak populární elektrokoloběžky, a to zejména mezi mladými lidmi, jelikož ušetří spoustu času. Cesta na autobus, metro nebo tramvaj může být až o 80 % rychlejší, a tak si váš puberťák spokojeně přispí.

Pro kombinování MHD a jízdy na elektrokoloběžce jsou nejlepší skládací modely. Ty se vejdou i do kufru auta či větší školní skříňky, takže s přenosem a uskladněním na cestách nebude sebemenší problém. Úplné nabití navíc vyjde jen na pár korun.


V obchodě Vzdušín.cz najdete elektrokoloběžky různých cenových kategorií, takže snadno najdete takovou, která zapadne do vašeho rozpočtu. S použitím kódu „SlePR12500“ můžete navíc až do března 2022 využít slevu na tři populární modely – Aerium HX8, Aerium Aovo Pro a Aerium EcoSeat.

4. Bezdrátová sluchátka

Který teenager není celé dny a noci ponořený do hudby? Spousta z nich se poslechu věnuje takřka při každé činnosti, ať už jde o cestování v MHD, sport nebo jen obyčejnou chůzi. Proč jim tedy jejich každodenní činnosti nezpříjemnit pořádnými bezdrátovými sluchátky? Díky absenci kabelů jsou méně náchylná k poruchám, a tak si do budoucna ušetříte výdaje za nová.

5. Chytrý telefon

Smartphone je u teenagerů sázkou na jistotu. Jen se rozhlédněte kolem sebe – většina z nich ze svého chytrého telefonu nespustí oči ani při večeři nebo za chůze. Pokud se tedy vašeho puberťáka rozhodnete obdarovat novým modelem, jistě bude nadšený – jen dejte pozor, abyste nekoupili telefon s horšími parametry, než má ten současný. To by byl průšvih!

6. Dron s kamerou

Současným trendem nejen mladších generací jsou drony s kamerou. Umožňují natáčení zajímavých míst z ptačí perspektivy, a tak přinášejí záběry, které byste jinak jen těžko pořídili. Dron ocení zejména dobrodruzi, kteří rádi objevují zajímavá místa, ale využití pro něj najde téměř každý teenager.

A kde takový dron koupit? Široký sortiment najdete opět v obchodě Vzdušín.cz, který nabízí drony s kamerou s různými parametry a tím pádem i cenami. Zboží naskladňuje pravidelně, a tak jsou všechny modely dostupné po celý rok. Nezáleží tedy na tom, pro jakou příležitost se dárek chystáte kupovat.

Nejčtenější články