Close search

6 nejzajímavějších míst ve Španělsku

Akshay Nanavati, Unsplash Zdroj: Akshay Nanavati, Unsplash

Když přijde čas sbalit si kufry a vyrazit za sluníčkem do zahraničí, na týden, dva strávené poznáváním Španělska nic nemá. Ale proč se omezovat jenom na sluncem zalité pláže? Určitě by stálo za to mít na co vzpomínat v mnoha dalších ohledech! Nemyslíte?


My vám to trochu usnadníme. Sestavili jsme pro vás seznam šesti nejlepších míst, která rozhodně musíte na svých cestách navštívit. Jakmile vás něco zaujme, šup s tím do plánu, a nezapomenutelné dobrodružství bude za chvíli na světě.

Barcelona je město, ze kterého doslova čiší katalánská kultura a od zbytku pevniny se v mnohém nápadně odlišuje. Samozřejmě tu najdete jedinečné pochoutky, hudbu a architekturu, ale kdo nenavštíví Camp Nou, jako by nebyl. Tenhle stadion pro 100 000 diváků je domovem jednoho z nejlepších týmů tohoto století a o zábavu na něm nikdy není nouze. Messi se sice přesunul do nových vod, ale DNA klubu zůstává pořád stejně silná jako dřív. Rychlé přihrávky, důrazná hra po křídlech a záliba v občasných exhibicích... tahle základní jedenáctka se prostě musí vidět!

V Barceloně se také nachází nejoblíbenější turistický cíl v celé zemi, kterým je bazilika Sagrada Familia. Při pohledu na úchvatnou gotickou architekturu začne vaše fantazie rázem pracovat na plné obrátky a umožní vám zůstat v úžasu nad skvostem, který je tu s námi po celé generace. Pořiďte si pár fotek, mrkněte dovnitř, když to návštěvní hodiny dovolí, a nechte se pohltit neopakovatelnou atmosférou. Jakmile jednou překročíte její práh, už nikdy nebudete chtít jinak.

Hlavním městem Španělska je Madrid, a přestože nabízí bohaté vyžití. podle nás je nejdůležitější udělat si čas na návštěvu starého města. Královské tradice a úchvatné bulváry jsou pastvou pro oči a umožní vám v mžiku se přenést do dob minulých. Pak už bude jen na vás, zda se rozhodnete zavítat do nedalekých galerií a muzeí, nebo se vydáte do některé z modernějších čtvrtí na jídlo a luxusní nákupy. Města, jako je Madrid, jsou zkrátka plná možností.

Když se vaše kroky vydají do Costa Brava, nabídne se vám jedinečná příležitost hodit se do gala a navštívit jedno z mnoha kasin v elegantním oblečení. Předtím je určitě dobré se trochu rozehřát online, abyste se správně naladili. S přáteli si procvičte nejlepší ruletové strategie a pak vejděte do dveří vybraného kasina stylem, jako by vám patřilo. Tahle trocha sebedůvěry navíc vám dodá pocit, že z návštěvy můžete vytěžit doslova maximum, a zároveň bude skvělým základem pro nezapomenutelný zážitek. Pro ty, kteří si chtějí svoji příští dovolenou trochu ozvláštnit, je to rozhodně k zamyšlení!

Další na seznamu máme Sevillu, město proslulé tančením flamenca a architekturou. Nachází se v srdci jižního Španělska a mnozí věří, že tohle historické město postavil před mnoha staletími Herkules. Pokud tohle všechno skutečně zvládl dát dohromady, pak je jisté, že na něm bylo mnohem víc než ta jeho legendární hrubá síla a velké svaly. Sevilla je klikaté, eklektické místo, při jehož objevování budete na každém kroku cítit dotek slunce. Dejte jí šanci a nenechte si ujít překrásné centrum města. Sevilla je dokonalou kombinací turisticky atraktivních míst a autentického španělského života. Má skutečně všechno.

Na závěr tu máme Bilbao, jeden z klíčových přístavů Španělska. Město, které bylo kdysi domovem vzkvétajícího španělského loďařského průmyslu, se v posledních letech proměnilo k nepoznání. Díky kombinaci výhledu na moře, butikových hotelů a historických muzeí je město velmi živé a všestranné a na své si tu přijde opravdu každý. Je ideální pro rodinný výlet bez ohledu na roční období.

Pár myšlenek na závěr

My jsme vám naše tipy dali, takže teď už je jenom na vás, abyste se pustili do naplánování svojí životní dovolené. Spojení oblíbených turistických destinací s množstvím zastávek mimo vyšlapané cestičky je rozhodně zárukou toho, že si cestu užijete naplno. Pokud se budete po cestě oddávat aktivitám, do kterých se můžou zapojit doslova všichni, garantujeme vám, že budete na svůj pobyt vzpomínat ještě dlouhá léta.

Nejčtenější články