Close search

5 triků, jak zaujmout na pracovním pohovoru a získat vysněnou práci

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Rozeslali jste stovky životopisů a motivačních dopisů a konečně jste byli pozváni na pohovor? Ještě to neznamená, že máte vyhráno, ale pokud se umíte na pohovoru správně prodat a zaujmout, vaše šance rapidně vzrostou! Jak tedy uspět?

1. Nastudujte si informace o firmě

Štěstí přeje připraveným a rozhodně není moudré jít na pohovor a nevědět o firmě absolutně nic. Dáváte potencionálnímu zaměstnavateli najevo, že vás společnost vlastně ani nijak nezajímá. Odpověďmi ,,nevím“ a ,,o tom jsem ještě ani nepřemýšlela“ své skóre nijak nevylepšíte spíš naopak. Snažte se na všechny otázky vždy odpovědět a dopředu se na pohovor připravte. Zjistěte si co možná nejvíce o vašem budoucím zaměstnavateli a dobré je také popřemýšlet nad tím, co můžete firmě konkrétně vy sami nabídnout. Tím rozhodně zabodujete.

 

2. První dojem rozhodne

Až polovinu úspěchu ovlivňuje podle personalistů první dojem. Během prvních několika minut se rozhodne o vašem přijetí či nepřijetí. Buďte uvolnění, na nic si u pohovoru nehrajte. Personalista to pozná, je na to vyškolen. Buďte tedy slušní, usměvaví, ochotní, vstřícní a vyzařujte celkovou pohodu a pozitivní energii.  Vzbuďte v personalistech sympatie dřív, než přejdete k mluvení o práci.

 

3. Vždy včas 

Pozdním příchodem si neuděláte vůbec dobrý první dojem.  Pamatujte, že je vždy lepší přijít dřív než pozdě.  Opozdilci nejsou pro personalisty příliš spolehliví zaměstnanci. A přesvědčit je o opaku bude během pohovoru velice těžké.

 

4. Šaty dělají člověka

Šaty o vás vypoví mnohem víc, než si myslíte. Připravte si proto svůj outfit předem a důkladně ho promyslete. Džíny rozhodně nechte doma a vytáhněte elegantní kostýmek a jemné líčení. Dále také platí, že oblečení by mělo odpovídat nabízené pozici a charakteru firmy. Pokud se hlásíte na manažerskou pozici, dejte si na vzhledu opravdu záležet. Jestli jde o pozici méně důležitou, přehánět to zas tolik nemusíte, ale vždy platí, abyste se oblékli čistě a vkusně.

 

5. Nikdy nelhat!

Každý chce mít dokonalý životopis, aby se o něj zaměstnavatelé přetahovali, ale všeho moc škodí. Není na škodu umět se prodat a pochválit i během pohovoru, ale zároveň musíte znát hranice. Od personalisty může přijít nějaká záludná otázka na jednu z vašich "přifouknutých" referencí, na kterou samozřejmě nebudete znát odpověď, a vaše reference i získaný kredit jsou na bodu mrazu. Oceňte proto své schopnosti a dovednosti přiměřeně a nepřehánějte.

Nejčtenější články